Dopravu dnes ráno komplikuje mlha, na východě Čech mráz až minus 15

foto Auta na dálnici, sníh, sněžení, zima - ilustrační foto.

Praha - Silnice na severu Čech jsou s opatrností sjízdné, sníh je na horských silnicích a mokré mohou namrzat. Místy jsou mlhy. Také na většině území Kraje Vysočina dnes ráno komplikuje dopravu mlha. Na horských silnicích Královéhradeckém a Pardubickém kaji leží zbytky sněhu. Řidiči by si také měli dát pozor na mrznoucí mlhy. Teploty v noci a ráno klesly až k minus 15 stupňům Celsia.

 

Jihočeský kraj

Mlha dnes komplikuje dopravu hlavně v jižní části Jihočeského kraje a ve vyšších polohách na Šumavě. Silnice první třídy jsou převážně holé a vymrzlé, na vedlejších komunikacích leží ve vyšších polohách vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Silnice jsou sjízdné, ale zejména na Šumavě a Prachaticku doporučují silničáři řidičům maximální opatrnost.

Na území kraje je převážně polojasno až oblačno, teploty se pohybují mezi mínus čtyřmi až sedmi stupni Celsia. Během dne má být podle meteorologů převážně oblačno, ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na mínus dva až plus jeden stupeň, na horách v 1000 metrech bude kolem mínus pěti stupňů. Vane slabý severovýchodní vítr.

Královéhradecký a Pardubický kraj

Na horských silnicích Královéhradeckém a Pardubickém kaji leží zbytky sněhu. Řidiči by si také měli dát pozor na mrznoucí mlhy. Teploty v noci a ráno klesly až k minus 15 stupňům Celsia, například v Deštném v Orlických horách nebo v Králíkách na Orlickoústecku. Na hřebenech Krkonoš bylo ráno minus sedm stupňů. ČTK to zjistila u silničářů a meteorologů.

Přes den by na východě Čech mělo být převážně oblačno, ojediněle se čeká slabé sněžení, hlavně na horách. Teploty by se měly pohybovat od minus dvou do plus jednoho stupně Celsia, na horách má být kolem minus čtyř stupňů.

Moravskoslezský kraj

 

Řidiči v Moravskoslezském kraji musí být dnes opatrní, silnice jsou totiž místy namrzlé a jsou tak sjízdné se zvýšenou opatrností. Místy je navíc mlha. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

Na Bruntálsku jsou silnice holé, suché a vymrzlé. Na Hvězdě se teploty ráno pohybovaly ještě okolo mínus devíti stupňů Celsia a na silnicích krytých inertním posypem tam leží ujetá vrstva zledovatělého sněhu. Obdobné je to i na Opavsku, kde ve vyšších polohách mohou být cesty namrzlé nebo se zajetou vrstvou sněhu. Na Novojičínsku a Ostravsku jsou cesty převážně holé a mokré, podobně jako na Karvinsku. V některých místech ale může být mlha. V horských polohách na Frýdecko-Místecku je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Pro kraj až do dnešní 10:00 platí výstraha před náledím. Během dne se ojediněle může místy objevit slabé občasné sněžení. Teploty budou až okolo mínus tří stupňů Celsia, na horách okolo mínus sedmi.

Ústecký a Liberecký kraj

Silnice na severu Čech jsou s opatrností sjízdné, sníh je na horských silnicích a mokré mohou namrzat. Místy jsou mlhy. V noci teploty na některých místech Libereckého a Ústeckého kraje klesly pod minus pět stupňů Celsia, vyplývá z informací na webech silničářů a meteorologů.

Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách je zledovatělá vrstva krytá posypem, v Krkonoších na Semilsku ujetá vrstva a v Krušných horách zbytky rozbředlého sněhu. Zvýšenou opatrnost doporučují silničáři i na D8, vozovka je po chemickém ošetření mokrá. Vlhké nebo mokré jsou i některé silnice na Jablonecku, Semilsku, místy na Liberecku, na Teplicku či v Ústí nad Labem.

Podle předpovědi by přes den mělo být zataženo až oblačno, později během dne místy až polojasno. Ojediněle může slabě sněžit na horách a ojediněle se mohou vyskytovat mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty budou mezi třemi a minus jedním stupněm Celsia, na horách zůstanou pod nulou.

Kraj Vysočina

Na většině území Kraje Vysočina dnes ráno komplikuje dopravu mlha. Hlavní silnice jsou většinou vlhké po chemickém ošetření, na vedlejších leží hlavně ve východní části kraje místy zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Silnice jsou sjízdné, řidiči však podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Na dálnici D1 se stala nehoda nákladního a osobního auta.

Oba vozy havarovaly kolem 04:30 na 103. kilometru D1 poblíž Větrného Jeníkova ve směru na Brno. Nehoda skončila bez zranění.

Na Vysočině je většinou polojasno nebo zataženo nízkou oblačností. Teploty se pohybují od devíti do pěti stupňů pod nulou. Kvůli místy mrznoucí mlze je snížená viditelnost. Během dne bude postupně většinou oblačno až zataženo, ojediněle je možnost slabého sněžení. Nejvyšší odpolední teploty by mohly vystoupit k nule.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď