Dopravní podnik šetří událost, kdy v kabině metra byly 2 dívky

foto Pohled do kabiny strojvůdce v pražském metru.

Praha - Jeden ze strojvedoucích pražského metra minulý pátek pustil do kabiny vlaku při jízdě dvě účastnice cestovatelského závodu LowCost Race. Okolnosti případu nyní řeší pražská policie a dopravní podnik, podle kterého bezpečnost cestujících ani provozu nebyla v té době bezprostředně ohrožena. Řidič hrubě porušil pracovní kázeň, sdělila dnes ČTK mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Strojvedoucí podle ní vypověděl, že dívky do kabiny pustil. Zda je pustil i k řízení metra, jak dívky napsaly na sociální síti, mluvčí nepotvrdila.

Závod LowCost Race, při kterém dvoučlenné týmy cestují s omezeným rozpočtem po Evropě a plní zadané úkoly a výzvy, odstartoval v pátek z pražské Náplavky. Dívky v tento den večer na facebooku mimo jiné napsaly, že "zatím jsme si stoply v Praze metro, řídily ho".

Mluvčí pražské policie Jan Daněk dnes ČTK řekl, že policie se o tom dozvěděla z médií a věc nyní prošetřuje s ohledem na to, zda se někdo nedopustil protiprávního jednání. O případu informovaly deník Blesk a server TN.cz. Podle médií bylo na sociálních sítích k dispozici i video s názvem Jak si stopnout metro. Dnes před polednem bylo ale staženo. Snímky zveřejněné v médiích pak ukazovaly dívky v kabině, při průjezdu tunelem i sedící a obsluhující řídicí pult. V kabině s nimi byl strojvedoucí.

Dopravní podnik podle Řehkové bude celý incident řešit "rychle a nekompromisně", současně bude postupovat podle zákoníku práce a strojvedoucí dostane upozorňující vytýkací dopis. "Došlo k selhání jednoho strojvedoucího, z toho důvodu strojvedoucí instruktoři zintenzivní kontrolní činnost neoprávněného vstupu do kabin a poučí svěřené strojvedoucí o rizicích spojených s porušováním ustanovení předpisu pro strojvedoucí," doplnila mluvčí.

Obě dívky, které vystupují pod přezdívkou Black Ginger, ze samotného závodu už odstoupily. Podle jejich vyjádření na facebooku důvodem bylo sobotní úmrtí jedné z účastnic závodu v Rakousku. Čtyřiadvacetiletá žena se tam během závodu utopila po pádu do krimmlského vodopádu.

Závod LowCost Race se letos koná popáté. Na jeho start se v pátek v Praze postavilo téměř 140 týmů, které mají zpátky do Prahy dorazit do 13. srpna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 3:00 12°C

Celá předpověď