Dongfeng přiveze do ČR také elektrické SUV

foto Dongfeng - Seres 3

Mezi prvními třemi modely, které čínská značka Dongfeng oficiálně začne dovážet do České republiky, je také rodinné elektrické SUV s označením Seres 3. Oficiální katalogová cena vozu včetně DPH činí podle internetových stránek Dongfeng.cz  919 990 Kč.

Vůz je pětimimístný a na délku měří 4385 milimetrů. Šířka činí 1850, výška pak 1650 milimetrů. Pohání ho elektromotor s výkonem 120 kW a točivým momentem 300 Nm.

V útrobách se nachází baterie s kapacitou 52,5 kWh, což zajišťuje při plném nabití dojezd 301 kilometrů podle měření v režimu WLTP.

Výrobce uvádí, že baterie má oproti tradičním akumulátorům do elektromobilů jiné složení. Jedná se o baterii LiFePO4, tedy lithium ferofosfátovou baterii. Ty mají sice menší energetickou hustotu, ale jsou bezpečnější a měly by mít také delší životnost. Baterii bude možné u rychlodobíječek dobít z kapacity 20 procent na 80 procent během půl hodiny.

Dovoz vozů do České republiky zajišťuje společnost Bidli. Značkový autosalon vzniká ve Vestci u Prahy. První automobily pro tuzemské zákazníky mají být připravené k převzetí již v listopadu.

Nabídka dovážených vozů se pá postupně rozšiřovat. Kromě tohoto elektromobilu a dalších dvou SUV se spalovacími motory se chystá příchod kupé-SUV Seres SF5 a velkého Voyah Free. V obou případech se jedná o “čisté” elektromobily.

Dongfeng je druhou největší čínskou automobilkou. Existuje již pět desetiletí. Do loňského roku spolupracovala na vývoji automobilů také s francouzským Renaultem.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď