Dobře vykopnutá sezona, červené číslo je úžasné, řekla Ledecká

foto Česká lyžařka Ester Ledecká se raduje na stupních vítězů po triumfu ve sjezdu Světového poháru v kanadském Lake Louis.

Lake Louise (Kanada)/Praha - Za dobře odstartovanou sezonu označila Ester Ledecká své první vítězství ve Světovém poháru na lyžích. V kanadském Lake Louise v pátek vyhrála sjezd a dnes obleče červené číslo vedoucí závodnice disciplíny, z čehož je stejně nadšená jako ze samotného vítězství.

Ledecká se stala první českou vítězkou sjezdu Světového poháru. S číslem 26, s kterým loni šokovala triumfem v superobřím slalomu na olympiádě, projela cílem o 35 setin rychleji než druhá Corinne Suterová ze Švýcarska.

"Moc jsem si jízdu užila a jsem pyšná na svůj tým. Tohle si fakt zasloužili a moc jim děkuji, jak mě na závod připravili. Doufám, že budeme tak nějak podobně pokračovat, že se nám bude takhle dařit. Je to myslím dobře vykopnutá sezona," řekla Ledecká v rozhovoru prostřednictvím marketingové agentury Sport Invest, která ji zastupuje.

"Je to neskutečný pocit. Mám na sobě červené číslo, což je úžasné. A budu dělat vše pro to, abych další závody zajížděla podobně," uvedla a dodala: "Je to fajn, ale brzy je další závod. Každá sláva trvá do půlnoci, jak říká můj děda."

Číslo 26 nepovažuje za výjimečné, protože s ním na lyžích dvakrát vyhrála. "Každé je šťastné. Já nejsem pověrčivá. Ale Tomas (trenér Tomáš Bank), ten by určitě řekl, že je to tím číslem," řekla Ledecká. Vychutnala si podle svých slov stejně olympijský triumf jako výhru v závodu SP. "Já mám pocity stejné po každém závodě. Ještě dlouho po dojezdu jsem duchem na trati a říkám si, co jsem udělala správně, co musím vylepšit. Pak teprve řeším výsledek. Pro mě je zásadní, abych měla z jízdy dobrý pocit, aby se mi podařilo odevzdat to, co jsem natrénovala," pronesla.

Přiznala ale, že byla po projetí cílem v podobném úžasu jako na olympijských hrách v Pchjongčchangu. "V šoku víc než kdokoli jiný," citoval ji web FIS. Na trati měla pocit, že se nedrží linie stanovené trenérem Ondřejem Bankem. "Že to šlo mnohem líp. Když jsem projela cílem, nebyla jsem zklamaná, ale ani super spokojená. Proto jsem byla z času překvapená, ale čas se počítá," usmála se.

Video: Ledecká po vítězství ve sjezdu
07.12.2019, 16:00, autor: Sport Invest, zdroj: PR

Už před cílem se jí hlavou honilo, že mohla jet na trati lépe. "Poslední dlouhá pasáž po skoku je ne nudná, ale jede se jen v postavení a nedá se nic jiného dělat. Dá se jen přemýšlet a já si říkala, že to nebylo tak rychlé. Udělala jsem chybu tam a tam, ale když jsem viděla čas, tak jsem byla pořádně udivená. Je to senzační."

Ledecká vyhrála sjezd v SP jako první Češka. Před ní v královské disciplíně stála na stupních vítězů naposledy Olga Křížová Charvátová, která byla v lednu 1984 třetí ve švýcarském středisku Verbier. "To jako fakt? Je dobře, že právě ona mi předávala ve Špindlu zkušenosti, když jsem byla malinká. Mám na ni veselé vzpomínky! To bych mohla vyprávět. Jsem ráda, že jí nedělám ostudu," řekla Ledecká.

Na závod se dobře naladila osmým a pátým místem v tréninku. Vítězná jízda byla podle pražské rodačky ještě lepší. "Vymazala jsem chyby, které jsem v trénincích dělala. Ale ne všechny. Je tam stále co zlepšovat a dohánět, ale myslím si, že se mi jízda docela povedla," pochvalovala si čtyřiadvacetiletá hvězda, která lyže kombinuje se snowboardem, na kterém vládne paralelním disciplínám.

Páteční závod začal s hodinovým zpožděním. Kvůli sněžení organizátorům trvala déle příprava sjezdovky. "Bylo to pro ně hodně náročné. Měli s tím opravdu hodně práce a musím poděkovat všem dobrovolníkům. Odvedli fantastickou práci. Jsem ráda, že to pustili a že se mi to takhle povedlo," uvedla Ledecká.

Přes další velké vítězství bude muset ještě přesvědčovat sjezdařský svět, že není snowboardistka, co si odskakuje na lyže. Na sociálních sítích i zástupci alpské sekce FIS uvedli video s vítěznou jízdou slovy: "Podívejte, jak snowboardistka opanovala sjezd v Lake Louise."

Další šanci má Ledecká dnes ve 20:30 SEČ, kdy je v Kanadě na pořadu druhý sjezd.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď