Do Trumpa se ostrou kritikou opřel i Robert Redford

foto Americký herec Robert Redford.

Los Angeles - K oponentům amerického prezidenta Donalda Trumpa se přidal s ostrou kritikou i slavný hollywoodský herec a režisér Robert Redford. Trumpova diktátorství podobná vláda útočí na hodnoty, jež jsou pro Ameriku drahé, napsal cenami ověnčený filmař v příspěvku zveřejněném na webu televize NBC News.

"Čelíme krizi, o níž jsem si nikdy nemyslel, že ji v životě někdy poznám: diktátorství podobnému útoku prezidenta Donalda Trumpa na všechno, za čím tato země stojí," uvedl Redford. Tento "jediný muž" podle něj ohrozil hodnoty, jakými jsou svoboda tisku, svoboda slova, úcta k pravdě a vláda práva.

"Je čas, aby Trump odešel," prohlásil umělec. "A je na nás, abychom zajistili, že se tak stane - mocí našich volebních hlasů," zdůraznil umělec s narážkou na prezidentské volby, které Spojené státy čekají v listopadu příštího roku.

"Zbývá pouze 11 měsíců do prezidentských voleb; 11 měsíců do chvíle, kdy dostaneme skutečnou šanci nasměrovat tuto loď a změnit kurz ke katastrofě, jež se před námi nachází," nabádá ve svém příspěvku Robert Redford americké voliče.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 15:00 24°C

Celá předpověď