Do tenisové Síně slávy nikoho nezvolili, neuspěli Moya, Ferrero ani Ivanovičová

foto Ilustrační foto - Srbská tenistka Ana Ivanovičová

Newport (USA) - Poprvé v historii nebyli do tenisové Síně slávy zvoleni žádní noví členové. Pro letošní uvedení nezískal potřebný počet hlasů nikdo z šesti kandidátů, jimiž byli Srbka Ana Ivanovičová, Italka Flavia Pennettaová, Španělé Carlos Moya a Juan Carlos Ferrero a někdejší deblistky Cara Blacková ze Zimbabwe a Lisa Raymondová z USA. Informovala o tom agentury AP.

Pro přijetí do Síně slávy, do které vstoupili první hráči v roce 1955, je třeba získat 75 procent hlasů. Hlavní skupinu volitelů tvoří tenisoví novináři, historici a samotní členové Síně slávy. Vybírají také fanoušci.

Kompletní šestice, která letos neuspěla, bude mít šanci v příštím ročníku. Nominace na uvedení do Síně slávy totiž platí tři roky.

O tradiční slavnostní ceremoniál, který se koná během turnaje ATP v americkém Newportu, fanoušci na rozdíl od loňska ochuzeni nebudou. Do Síně slávy bude opožděně uveden Australan Lleyton Hewitt, který se loni kvůli cestovním omezením způsobenými pandemií koronaviru do Newportu nemohl vypravit.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď