Do Senátu na Náchodsku bude za ODS kandidovat Martin Červíček

foto Ilustrační foto - Prvním náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje zvolili krajští zastupitelé 14. listopadu na svém ustavujícím zasedání v Hradci Králové Martina Červíčka. Na starosti bude mít oblast dopravy.

Náchod - Kandidátem ODS pro letošní senátní volby v obvodu Náchod bude bývalý policejní prezident a první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček (46). Jeho kandidaturu dnes schválil sněm volitelů Oblastního sdružení ODS Náchod. Červíček to sdělil ČTK. Dosavadní senátor Lubomír Franc (ČSSD) v podzimních volbách mandát neobhajuje.

Náchodský rodák Červíček působil u policie 26 let, byl také šéfem dopravní a pražské policie. Předloni vedl kandidátku ODS v krajských volbách, jako náměstek hejtmana má v gesci dopravu. "Rád bych pokračoval v práci na dopravě v kraji, ale věřím, že jako senátor budu moci veškeré regionální problémy v dopravě ovlivnit i v rámci státní správy a fungování ústředních orgánů popřípadě jednotlivých ministerstev," uvedl Červíček. V Senátu by se rád zaměřil také na oblast bezpečnosti.

Červíčkovým protivníkem v senátních volbách na Náchodsku bude mimo jiné za ČSSD místostarosta Náchoda Miroslav Brát a za lidovce předseda strany, poslanec a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď