Do Prahy dorazí gorilí samec Pong

PRAHA 7 Trója 11. června (PN) - Šestiletý samec gorily nížinné Pong přiletí zítra na Ruzyňské letiště z arabského Kataru. "Přílet prvního obyvatele nového pavilonu goril je očekáván okolo desáté hodiny dopoledne," informovala PN Eva Příhodová z trojské ZOO. O přepravu Ponga ve speciální dřevěné transportní bedně se postarají British Airways. "Samec bude odpoledně dopraven do ZOO a po uspání ho umístíme do karantény. Pro základní veterinární vyšetření mu odebereme krev," vysvětlila Příhodová.

Návštěvníci uvidí opici v novém pavilonu pravděpodobně již v létě. "Během prázdnin plánujeme také příchod dvou Pongových partnerek ze zoologické zahrady v Synney," sdělila Příhodová. Gorilí rodinka bude obývat právě dokončovaný Pavilón goril, na který navazuje prostorný výběh v dolní části ZOO.

Zvířata se budou pohybovat v prostředí zalesněných načervenalých skal navozujících atmosféru afrického tropického pralesa. Od návštěvníků je oddělí prosklené stěny. Expozici za třicet milionů korun hodlá zahrada slavnostně otevřít spolu s Africkým domem 8. září 2001.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 24. února 2020

Očekáváme v 13:00 8°C

Celá předpověď