Do Orlických hor se dnes opět vypravil velký počet turistů

foto Do Orlických hor se 20. února 2021 vypravilo velké množství turistů. Chtějí využít hezkého počasí a dobrých sněhových podmínek pro běžecké lyžování. Policisté příval návštěvníků musí řídit. Na snímku je plné parkoviště na Šerlichu v Deštném na Rychnovsku.

Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) - Do Orlických hor se dnes opět vypravil velký počet turistů. Sněhové podmínky stále přejí běžeckému lyžování. Policisté museli znovu dopravu v nejnavštěvovanějších lokalitách řídit.

"Parkoviště na Šerlichu je opět plné, v Deštném zbývá pár míst. Policisté na místě regulují dopravu, dbejte jejich pokynů. Využijte i jiné lokality hor," uvedla policie na twitteru.

Podle Horské služby je ve vrcholových partiích kolem 60 centimetrů zmrzlého sněhu. Ráno se teplota na Šerlichu pohybovala kolem bodu mrazu, bylo zataženo a panovala mírná mlha.

Na nápor turistů se připravil i Krkonošský národní park, i když okres Trutnov je kvůli špatné epidemické situaci uzavřen. Na hřebenech je zvýšený počet strážců, v sobotu několikrát museli za vstup do volného terénu v klidovém území parku uložit pokuty.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je neděle 7. března 2021

Očekáváme v 11:00 5°C

Celá předpověď