Po době, kdy automobilky uváděly na trh stále další a další elektrická SUV, nyní přichází období, kdy se budou snažit zákazníky zaujmout vozy s klasickou karosérií sedan. Největší nabídka takových elektromobilů bude zpočátku hlavně mezi luxusními značkami. Z nich již sedany EQS a EQE uvedl Mercedes-Benz, velký sedan má i BMW a chystá také obdobu ve velikosti klasické řady 5, stejně tak si bude počínat Audi.
Nejnovější zpráva o takovém typu vozu přišla od japonské Toyoty. Její vůz bZ3 se sice příští rok začne nabízet pouze v Číně, ale již v roce 2024 má zamířit i na další trhy, včetně toho evropského. Jeho baterie umožní na jedno nabití dojezd až 600 kilometrů. Toyota navíc slibuje, že i po deseti letech zůstane kapacita baterie na úrovni nejméně 90 procent.
Vůz by měl pohánět elektromotor s výkonem buď 133 nebo 178 kW. Maximální rychlost bude omezena na 160 kilometrů v hodině.
Na délku vůz, jehož design má obdobné prvky jako již prodávané SUV bZ4X, měří 4 725 milimetrů. To je podobné jako v případě známé Tesly Model 3. Rozvor je pak 2880 milimetrů a výška 1470 milimetrů. Právě poslední údaj zajišťuje i velmi příznivou hodnotu součinitele aerodynamického odporu, která činí 0,218. Také to je předpokladem nízké spotřeby a tedy dlouhého reálného dojezdu na jedno nabití.