Do kin vstoupí v únoru hodinový dokument s názvem Kometa:film

foto Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno, 22. dubna 2018 v Třinci. Hokejisté Brna se radují ze zisku mistrovského titulu, pohár drží Martin Dočekal.

Brno - Koncem února vstoupí do kin dokumentární snímek Kometa:film o brněnském hokejovém klubu, který je držitelem rekordních třinácti mistrovských titulů. Podtitul snímku zní Z nebe do pekla a zpět.

Dokument mapuje současný fenomén brněnského sportu a líčí mnohdy složitou a náročnou cestu od existenčních starostí až na současné výsluní. Při jeho tvorbě bylo natočeno několik desítek hodin výpovědí a svědectví, ne všechny se do filmu vešly.

"Natáčení bylo místy stejně trnité jako sama mapovaná cesta k hokejovému trůnu. Nebylo nijak obtížné přesvědčit respondenty, kterých nakonec hovořilo asi čtyřicet. Obtížnější bylo otevřít některá konkrétní témata," přiblížil producent Petr Vozdecký ze společnosti Pixels Production, která spolu s klubem snímek koprodukovala a měla na starosti jeho výrobu.

Majitel Komety Libor Zábranský, který klub vytáhl z velkých existenčních potíží, poskytl tvůrcům neobyčejně dlouhý rozhovor a nechal je nahlédnout i na porady trenérů a do kabiny prvního mužstva.

Slavnostní premiéra snímku Kometa:film se uskuteční 28. února v brněnském Univerzitním kině Scala. Na čtyřech lednových a únorových zápasech Komety se bude losovat o část vstupenek, o další distribuci klub teprve rozhodne.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď