Do kin vstoupí očekávaný český film Prvok, Šampón, Tečka a Karel

foto Zleva herci Martin Pechlát, Hynek Čermák, režisér Patrik Hartl, Martin Hofmann a David Švehlík na premiéře komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel, 15. července 2021 v Praze.

Praha - Do kin dnes vstoupí očekávaný český film Prvok, Šampón, Tečka a Karel režiséra a autora knižní předlohy Patrika Hartla. V hlavních rolích se představí Martin Pechlát jako Prvok, David Švehlík jako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel nese tvář Martina Hofmanna. Ztvárňují kamarády, kteří si 20 let po maturitě přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. Kinaři s uvedením toho snímku doufají ve zvýšenou návštěvnost i tržby, které stále nejsou na úrovni dosahované před pandemií nemoci covid-19.

Rozpočet 44 milionů korun překračuje podle producenta Martina Palána rozpočty srovnatelných filmových projektů. Distributor film s prvky komedie i dramatu označuje jako dramedy. "Já žánry neřeším, rád s humorem vyprávím o vážných věcech. Život taky není jenom komedie nebo jenom drama, ale něco mezi tím," řekl ČTK režisér Hartl.

V souvislosti s uvedením snímku filmaři na internetu zveřejnili výzvu, aby diváci v sobě po vzoru hrdinů filmu našli "odvahu a trochu punku a udělali něco debilního".

Kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel vyšla v roce 2012 a díky oblibě u čtenářů se dočkala několika dotisků. Následující Hartlovy knihy Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend získaly ocenění Český bestseller. Hartl vystudoval filmovou a televizní režii na pražské FAMU. Je kmenovým autorem a režisérem pražského divadla Studio DVA, působí i na dalších scénách, jako jsou Divadlo Viola nebo Divadlo v Celetné.

Komediální žánr je v českých kinech žádaný. Nejnavštěvovanějším českým snímkem loňského léta se stal film 3Bobule, který za měsíc od premiéry v kinech zaznamenal téměř 170.000 diváků. Velkou návštěvnost vykazovala také komedie Chlap na střídačku režiséra Petra Zahrádky. V čele víkendové návštěvnosti kin byla před jejich uzavřením loni 12. října komedie Bábovky režiséra Rudolfa Havlíka. Film natočený podle knižní předlohy spoluautorky scénáře Radky Třeštíkové se stále drží v první desítce nejnavštěvovanějších filmů, od premiéry ho vidělo celkem 166.000 diváků. Po znovuotevření kin po uvolnění protipandemických opatření 24. května komedie Matky za pět týdnů nasbírala zhruba 206.000 diváků a vydělala 31,9 milionu korun, přestože návštěvnost i tržby kin stále nejsou na úrovni, které dosahovaly před pandemií nemoci covid-19.

Předloni se nejnavštěvovanějším snímkem stala komedie Ženy v běhu, která zaznamenala přes 1,54 milionu diváků a vydělala bezmála 212 milionů korun. Snímek režiséra Martina Horského získal na filmových cenách Český lev nestatutární Cenu filmových fanoušků.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 1:00 15°C

Celá předpověď