Do kin se chystá další česká komedie Štěstí je krásná věc

foto Záběr z filmu Štěstí je krásná věc.

Praha - Do kin se chystá další česká komedie Štěstí je krásná věc. Poslední klapka snímku režiséra Jiřího Diarmaida Nováka padla 31. července. Ve filmu natáčeném loni v létě v Praze a ve středočeské obci Líšná a jejím okolí se v hlavních rolích objeví Petra Hřebíčková a Karel Zima. Do tuzemských kin uvede snímek distribuční společnost Bioscop 2. dubna. ČTK o tom za tvůrce informovala Jana Šafářová.

Hřebíčková a Zima se ve snímku představují jako nezaměstnaný pár Jana a Čenda, který vyhraje miliony korun v loterii. Toto štěstí jim přinese do života hodně komplikací. "Vyhrát takový balík pro ně není výhra, ale spíš problém. Nedokážou s tím najednou nakládat a z toho vznikají vtipné situace. A samozřejmě taky problémy, takže to chvíli vypadá i na rozchod," uvedli herci.

Diváci dále uvidí v roli Čendova bratra Jana Dolanského, otce bratrů si zahrál Ondřej Pavelka, v dalších úlohách se objeví například Martin Písařík jako vymahač, Markéta Hrubešová jako bývalá přítelkyně, Lukáš Příkazký hraje finančního poradce, Marek Taclík nepřejícího souseda. Menších rolí se zhostí Zdeněk Godla, Tomáš Jeřábek, David Novotný, Leoš Noha nebo Jaroslava Pokorná.

Za snímkem stojí producentská dvojice Pavel Pásek a Igor Konyukov, která se do natáčení komedie pustila po divácky úspěšných filmech Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Všechno nebo nic nebo Kajínek. Jak naznačuje název filmu, objeví se v něm i stejnojmenný hit Richarda Müllera. A jako bonus slovenský zpěvák nazpíval i ústřední píseň Chladnej den. Hudbu k němu složil René Rypar a text napsala Gábina Osvaldová.

Štěstí je krásná věc patří k velkému množství současných českých komedií, o které je mezi filmovými diváky stálý zájem. Loni se nejnavštěvovanějším snímkem stala komedie Ženy v běhu, která zaznamenala přes 1,54 milionu diváků a vydělala bezmála 212 milionů korun. Snímek režiséra Martina Horského byl na webu Česko-Slovenské filmové databáze oceněn nadprůměrnými 73 procenty a získal na letošních filmových cenách Český lev nestatutární Cenu filmových fanoušků. Z českých filmů se mezi dvacítku nejnavštěvovanějších filmů loni probojovaly ještě čtyři další komedie. Na sedmém místě skončila Poslední aristokratka, dvanáctý byl snímek Přes prsty, sedmnáctá Teroristka a pořadí Top 20 uzavřeli Vlastníci.

Komedii vyšel i start do letošního roku. Koprodukční snímek Příliš osobní známost, který je adaptací stejnojmenné knihy slovenské spisovatelky Evity Twardzik Urbaníkové, se hned po svém uvedení usadil v čele návštěvnosti českých kin. Film režisérky Marty Ferencové přilákal navzdory převažujícím negativním kritikám o premiérovém víkendu přes 96.000 diváků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 2. července 2020

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď