Do kin 30. ledna příštího roku zamíří český thriller Daria

foto Záběr z filmu Daria

Praha - Nový český thriller s názvem Daria debutujícího režiséra Matěje Pichlera zamíří do kin 30. ledna příštího roku. Jeho tvůrci slibují nestandardní vizuální ztvárnění od komiksových titulků po speciální snové scény. Příběh scenáristy Daniela Miňovského se točí kolem mladé farmaceutky Darii a jejího záhadného zmizení. ČTK o tom za distribuční společnost Bontonfilm informovala Gabriela Vágner.

Fotogalerie

"Darie se dějí od začátku do konce šílené věci. A ona na ně neumí reagovat. Zezačátku si myslí, že má všechno pod kontrolou, ale ukáže se, že situaci nezvládá," uvedla ke své postavě herečka Klára Miklasová, kterou diváci mohli vidět v seriálech Ulice, Single Man nebo Černé vdovy.

Jedenatřicetiletý režisér Pichler už během studií na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku vytvořil řadu krátkých filmů jako bylo historické drama Pomodlím tě, komedie na motivy komiksu Jaroslava Foglara Rychlé šípy, poetický film podle knihy Kytice od K. J. Erbena Lilie, nebo film podle povídky Michala Viewegha Prstýnek. Do svého celovečerního debutu obsadil zkušené herce, jakými jsou Jiří Schmitzer, Norbert Lichý, Karel Dobrý, Martin Sitta, Jan Vlasák či Vasil Fridrich. Dvě důležité postavy ztvárňují polský herec Pawel Delag a Američan Paul Louis Harrel. Originální titulky do filmu obstarala kreslířka Kateřina Bažantová, za kamerou stál Aleš Hart.

V příběhu se mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá dívka zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná zahrává. Dariu s Markem někdo sleduje, a proto se uchýlí na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď