Do českých kin na podzim přijde Sorrentinův film o Berlusconim

foto Foto z filmu Oni a Silvio. Na snímku hlavní představitel Toni Servillo v roli Silvia Berlusconiho.

Praha - Do českých kin 15. listopadu přijde nový film režiséra Paola Sorrentina, označovaného za nejlepšího italského režiséra současnosti. Po úspěšném filmu Mládí, držiteli divácké ceny z festivalu Karlovy Vary, přichází s provokativním komediálním dramatem Oni a Silvio. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo v něm ztvárnil Silvia Berlusconiho, miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž proslul svým excentrickým způsobem života.

ČTK o tom informovala Michala Chrudimská za distribuční společnost Aerofilms, která snímek v Česku uvede ve spolupráci s Českou televizí a karlovarským festivalem.

Přestože se děj filmu točí právě kolem své ústřední postavy, dotýká se řady obecnějších témat: ztráty hodnot v politice, egoismu, šovinismu nebo cynického mechanismu moci. Zabývá se nejen tím, kdo je skutečný Berlusconi a další mocní jeho střihu, ale také tím, kdo jsou ti, kteří jim pomáhají udržet jejich moc, ti, kteří chtějí stát na stejném břehu jako oni, ti, kteří je volí, zkrátka všichni ti, kdo se je naučili milovat, uvádí distributor.

Osmačtyřicetiletý Sorrentino pracoval v počátcích své kariéry jako scenárista s neapolskými divadelníky a filmaři. V roce 1998 natočil krátký film Láska nezná hranic, za nějž získal řadu cen. V soutěži benátského festivalu v roce 2001 a následující léto na MFF KV byl uveden jeho celovečerní debut Přebytečný člověk.

Od roku 2004, kdy byl v Cannes představen snímek Následky lásky, jsou do soutěže nejvýznamnějšího filmového festivalu zvány Sorrentinovy filmy pravidelně: Rodinný přítel (2006), Božský (2008, Cena poroty MFF v Cannes), Tady to musí být (2011), Velká nádhera (2013, Oscar za nejlepší neanglicky mluvený film) i Mládí (2015, Cena diváků MFF v Karlových Varech). Sorrentino je také respektovaným spisovatelem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď