Do aukce jdou poprvé kostýmy a rekvizity z Přátel

foto Přátelé - seriál: Herci David Schwimmer jako Ross Geller, Courteney Coxová Arquettová jako Monica Geller, Jennifer Anistonová jako Rachel Green, Matthew Perry jako Chandler Bing, Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani, Lisa Kudrowová jako Phoebe Buffay.

Los Angeles (USA) - Do aukce jde poprvé více než 100 rekvizit, kostýmů a dalších předmětů z oblíbeného amerického seriálu Přátelé, který se na obrazovkách poprvé objevil před 25 lety. Výtěžek z prosincové online dražby bude podle serveru Variety věnován nadaci, která se zabývá prevencí sebevražd a krizovou intervencí u mladých lidí z LGBT komunity, tedy lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob.

Mezi draženými položkami bude například replika gauče z kavárny Central Perk, kde se seriálová parta přátel scházela, plyšový tučňák Joeyho, Rossův kostým pásovce a svatební oznámení Moniky a Chandlera. Aukce začíná 3. prosince a končí 17. prosince.

Seriál Přátelé, známý i českým divákům, patřil k nejúspěšnějším televizním projektům vysílaným na přelomu století. Během deseti seriálových řad se šestice hlavních protagonistů dokázala zapsat do srdcí diváků po celém světě. Poslední epizodu stanice NBC odvysílala v květnu 2004 a k televizím jen v Americe přitáhla přes 52 milionů diváků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je sobota 8. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 27°C

Celá předpověď