Na Jablonecku zemřela chodkyně, pátek překonal nejtragičtější dny loňska

foto Na silnici I/50 u Starého Hrozenkova na Uherskohradišťsku se ráno 14. ledna 2022 se srazil kamion s osobním autem. Dva lidé utrpěli zranění.

Lučany nad Nisou (Jablonecko)/Praha - V pátek večer zemřela žena, kterou na přechodu v Lučanech nad Nisou na Jablonecku srazilo auto. Žena utrpěla při srážce vážná zranění, kterým pak ještě v pátek podlehla v nemocnici. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí policie v Libereckém kraji Ivana Baláková. Páteční počet obětí dopravních nehod v Česku tak stoupl na šest, což překonalo nejtragičtější dny loňska.

V Lučanech šlo o první smrtelnou dopravní nehodu v Libereckém kraji v tomto roce, loni na silnicích v kraji v lednu nikdo nezemřel. Nehoda se stala v pátek před 19:00 na hlavní silnici I/14. Sedmapadesátiletá žena přecházela podle Balákové po přechodu pro chodce u prodejny potravin směrem k pekárně. "Když jí chybělo k jeho překonání už jen několik kroků, srazilo ji SUV tovární značky Suzuki, které řídila pětačtyřicetiletá řidička, k přechodu přijela od Tanvaldu," popsala nehodu policejní mluvčí.

Chodkyně utrpěla při střetu s vozem těžké zranění, se kterým ji zdravotnická záchranná služba převezla v kritickém stavu na traumatologii do liberecké nemocnice. "Svému zranění bohužel ještě v pátek v nemocnici podlehla," dodala Baláková.

Loni bylo v nejtragičtějších dnech roku zaznamenáno při dopravních nehodách na silnicích pět mrtvých. Takových dní bylo v roce 2021 celkem šest. Letos se v pátek 14. ledna stalo celkem pět smrtelných nehod, při nichž zemřelo šest lidí. Při třech z těchto tragických nehod zemřeli lidé po vyjetí auta mimo silnici. Ve dvou případech policisté uvedli, že vozovka byla kluzká.

Jedna z pátečních nehod si vyžádala dva životy, když mezi Lechovicemi a Boroticemi na Znojemsku osobní auto na kluzkém povrchu vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. V autě zahynula přímo na místě havárie spolujezdkyně a později po převozu do nemocnice také řidička vozu. Po nárazu do stromu zemřela v pátek i spolujezdkyně v autě, které u Mirotína na Pelhřimovsku rovněž vyjelo ze silnice. Zahynul i jednačtyřicetiletý řidič osobního auta, který u Nových Heřminov na Bruntálsku také sjel z cesty. Podle policie byla silnice namrzlá. Dalším zemřelým byl třiačtyřicetiletý muž, který zahynul po srážce dvou osobních aut v pražské Libni.

Za celý loňský leden zemřelo na silnicích v Česku 25 lidí. Letos je zatím k dnešku jen za polovinu ledna již obětí nehod 21. Loni na začátku roku ale platila v zemi mnohem přísnější protiepidemická opatření než letos, což mělo dopad i na pohyb lidí po Česku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď