Djokovič věří ve zrušení zákazu vstupu do země a start na Australian Open

foto Ilustrační foto - Srbský tenista Novak Djokovič v semifinále turnaje v Astaně, 8. října 2022.

Bělehrad - Srbský tenista Novak Djokovič věří, že se mu podaří zvrátit tříletý zákaz vstupu do Austrálie, který dostal letos po vyhoštění ze země kvůli tomu, že není očkován proti koronaviru.

Zástupci vítěze 21 grandslamů už začali s úřady jednat a podle Djokoviče to vypadá nadějně. "Mám pozitivní signály, ale všechno je zatím neoficiální," řekl pětatřicetiletý tenista v rozhovoru pro srbský web Sportal.

"Bez ohledu na to, jaký bude výsledek, tak doufám, že jasno bude v nejbližších týdnech, abych se mohl na případný start sezony v Austrálii připravit. Věřím, že to pro mě vše dobře dopadne," dodal devítinásobný šampion Australian Open.

Australské úřady se k jednotlivým případům nevyjadřují, proti zrušení Djokovičova trestu a udělení víz pro vstup do země však ostře vystoupila vládní opozice, podle níž by šlo o "facku všem očkovaným občanům".

"Moc rád bych v Austrálii startoval. Vždycky se mi tam dařilo a hrál jsem tam nejlepší tenis, nakonec výsledky hovoří samy za sebe. Mám obrovskou motivaci, zejména po tom, co se stalo letos," prohlásil Djokovič.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je neděle 5. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď