Djokovič se rozešel se svým dlouholetým slovenským koučem Vajdou

foto Trenér srbského tenisty Novaka Djokoviče Marián Vajda.

Bělehrad - Srbský tenista Novak Djokovič už nespolupracuje se slovenským trenérem Mariánem Vajdou, který mu pomohl k 20 grandslamovým titulům. Čtyřiatřicetiletý hráč oznámil, že se domluvili na rozchodu v listopadu po Turnaji mistrů.

"Marián stál po mém boku v nejdůležitějších a nejpamátnějších chvílích mé kariéry. Dokázali jsme spolu neuvěřitelné věci. Jsem moc vděčný za jeho přátelství a obětavost v uplynulých patnácti letech," uvedl Djokovič v prohlášení.

Srb, který tento týden i kvůli čtvrtfinálové porážce s Jiřím Veselým v Dubaji přišel o post světové jedničky, se pod Vajdovým vedením připravoval od roku 2006. V roce 2017 se s ním rozloučil, ale po roce se slovenský kouč do jeho realizačního týmu vrátil.

"Měl jsem to štěstí, že jsem mohl sledovat Novaka, jak se stává hráčem, jakým dnes je. Na naše společné časy budu vzpomínat s hrdostí," řekl Vajda.

Djokovičovi bude dál pomáhat s přípravou Chorvat Goran Ivaniševič, s kterým spolupracuje od roku 2019. V minulosti se po jeho boku vystřídali Boris Becker, Radek Štěpánek a Andre Agassi.

Djokovič, jenž kvůli averzi k očkování nemohl obhajovat titul na Australian Open, musel přepustit první místo v žebříčku Rusovi Daniilu Medveděvovi. Na postu světové jedničky strávil Srb rekordních 361 týdnů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď