Djokovič letos poprvé prohrál, s Adria Tour nesmí do Černé Hory

foto Srbský tenista Novak Djokovič.

Bělehrad - Srbský tenista Novak Djokovič na exhibici v Bělehradě letos poprvé prohrál. Na úvodním dílu svého seriálu Adria Tour v sobotu večer utrpěl první hráč světového žebříčku porážku s krajanem Filipem Krajinovičem. Navíc musel Djokovič zrušit jeden z chystaných turnajů v Černé Hoře, kam se tenisté kvůli přetrvávajícím opatřením proti šíření koronaviru nedostanou.

"Zkusili jsme všechno, ale hranice stále nejsou otevřené a už nemáme čas všechno zorganizovat," řekl Djokovič v sobotu po úvodní výhře nad Viktorem Troickým. Černá Hora, kde se měl hrát 27. a 28. července třetí turnaj Adria Tour v pořadí, stále neuvolnila cestování do země pro občany ze Srbska.

Po noční porážce 4:2, 2:4, 1:4 s Krajinovičem Djokovič připustil, že se ještě pokusí najít náhradní dějiště. "Prověřujeme několik alternativních možností a lokalit, které zatím nechci upřesňovat. Dochází nám ale čas, takže se to bude muset rozhodnout nejpozději do pondělí," dodal.

Po úvodním turnaji v Bělehradě se Adria Tour přesune do Záhřebu, kde se bude hrát 20. a 21. června. Série se uzavře 3. a 4. července v bosenské Banja Luce.

Turnajový program veškerých profesionálních soutěží organizovaných ATP, WTA či ITF je kvůli koronaviru přerušen od března. Hrát se nebude minimálně do konce července.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 26. ledna 2021

Očekáváme v 23:00 0°C

Celá předpověď