Dívka v Dagestánu se musela veřejně kát za výkřik proti válce a Putinovi

foto Ruský prezident Vladimir Putin (na snímku z 14. dubna 2022).

Moskva - V Dagestánu na ruském severním Kavkaze úřady donutily k veřejné omluvě studentku, která během školní slavnosti "posledního zvonění" vykřikla do mikrofonu "Ne válce! Svobodu Ukrajině! Putin je ďábel!" Spolu s dívkou se musela veřejně omluvit i její matka, napsala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Studentka tiše vysvětluje, že lituje činu, kterým chtěla "na sebe upoutat pozornost". V dalším videu se omlouvá matka dívky a ujišťuje, že je vlastenka a plně podporuje politiku ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho "speciální vojenskou operaci na území Ukrajiny".

K veřejné omluvě matku a dívku podle rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda donutili místní úředníci. Oběma ženám hrozí postih v ruské obdobě správního řízení.

BBC připomněla, že krátce po ruském vpádu na Ukrajinu byly do ruských předpisů zavedena nová ustanovení o postihu za veřejnou diskreditaci ruských ozbrojených sil. Tato ustanovení trestají veřejné odsuzování války proti Ukrajině, občas ale k postihu stačí pouze výzvy k míru. Ochránci odhadují, že takto potrestány už byly více než dvě tisícovky lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 7. srpna 2022

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď