Divize: K sestupující Aritmě se přidal jen Motorlet

PRAHA 23. června (PN) - Skupiny A a C v klidu dohrávaly zápasy posledního kola. V áčku to bylo kolo 32., protože kola 33. a 34. byla vložena do středečních termínů a předehrána v dubnu a květnu. V céčku se hrálo 30. kolo.

O postupujících a sestupujících bylo rozhodnuto. Ze skupiny A postupuje do ČFL FC Dragoun Břevnov, který se s divizí rozloučil v sestupujícím Milevsku, kde dokázal zvítězit 4:1. Aritma Praha se před sestupem do Pražského přeboru loučila v Třeboni a prohrála 1:3. Spolu s vokovickými borci opouští divizi Milevsko, Písek a Hluboká nad Vltavou. Ze skupiny C postupuje do ČFL Náchod/Deštné a do krajských přeborů sestupují Svitavy, Trutnov a Brandýs nad Labem. Rezerva Viktorie Žižkov ukončila soutěž doma v Uhříněvsi porážkou s béčkem Jablonce 1:2, ale skončila v polovině tabulky.
Skupina B si nechala dramatický závěr až do posledního kola. Postupující do ČFL MFK Ústí nad Labem byl jasný. Sestupující Štětí a Litoměřice také. Tato skupina měla smůlu v tom, že mužstva, která prošla 14. místem měla ze tří českých skupin divize nejméně bodů (nejhorší koeficient) a proto tady sestupoval i jedenáctý nešťastník (z "A" čtyři, z "C" tři a z "B" čtyři) do
přeboru. Před posledním kolem byl 14. pražský Motorlet a 13. Neštěmice, které v několika předešlých kolech vykřesaly naději na záchranu překvapivými výsledky. Silně namočen byl i 12. Slavoj Vyšehrad a nebezpečí hrozilo i 11. Libuši. Jisté bylo, že určitě sestoupí jedno pražské mužstvo, v horším případě dokonce dva zástupci Prahy. Mužstva na chvostu Pražského přeboru (mimo tři již sestupující) se třepala jak to v sobotu odpoledne v divizi dopadne. V nejhorší situaci byl Motorlet, kterému ani vítězství v Lomu nad Litvínovem by k záchraně nestačilo. Prohrál po tuhém boji 3:4 a divizi opouští, protože ostatní ohrožená mužstva dokázala zvítězit. Libuš v Roudnici a Vyšehrad v Rakovníku. Vyhrály i Neštěmice v místním derby s postupujícím Ústím nad Labem, ale výhra jim není nic platná a padají dolů. Nedělní zápasy Pražského přeboru se mohly dohrávat v klidu...

Skupina A:
JISKRA TŘEBOŇ - SK ARITMA PRAHA 3:1 (3:0)
Hosté smířeni se sestupem nastoupili do utkání dosti odevzdaně a první poločas podali trapný výkon. Domácí, v tabulce pátí, toho využili a do přestávky vedli rozdílem třídy. Ve druhé půli hosté ožili, místy domácí dokonce přehrávali a v 80. minutě dal Mareček čestný úspěch.
Miloslav Brych (sekretář Aritmy): "První poločas, to bylo z naší strany přímo strašné a dostali jsme tři góly. O přestávce se to v kabině vyříkalo, přeházela se sestava a nastalo zlepšení. Druhý poločas jsme byli dokonce lepší a měli více ze hry."
Branky: 11. a 27. R. Novotný, 40. Staněk - 80. Mareček. Rozhodčí Garaja. Diváků 100.
Sestava Aritmy: Matějka - Adamec, Čuba, Kunc, Karhan - Dolejší, Šmíd, Zahradníček, Rybka (20. Dvorný) - Klíma, Mareček.

FC ZVVZ MILEVSKO - FC DRAGOUN BŘEVNOV 1:4 (0:3)
Sestupující domácí si pozvali postupující Břevnov na hřiště do Branice a první poločas často jen přihlíželi pohodové hře hostí. Ve 22. minutě zařídil vedení přesnou hlavičkou Bezpalec. Ve 36. minutě se Lískovec pustil do samostatného úniku a s přehledem přidal druhý gól. Čtyři minuty před přestávkou stanovil výsledek poločasu Rosenkranz levačkou z hranice vápna. Ve druhé části si domácí pomohli faulem na Bošanského a Hromas penalty umí. Teprve pak se snaživí mladíci v dresech Milevska dočkali čestného úspěchu.
Josef Zvonič (trenér Břevnova): "Byl to poslední zápas v divizi na hezkém vesnickém hřišťátku. Do přestávky jsme vedli 3:0. Kluci si zahráli s chutí a dobře. Mohli jsme dát o tři čtyři góly více. Nastřelili jsme břevno a tyč. Nakonec jsme inkasovali zbytečný gól."
Branky: 86. Málek - 22. Bezpalec, 36. Lískovec, 41. Rosenkranz, 62. Hromas (pen.). Rozhodčí Hatina. Diváků 100.
Sestava Břevnova: Franěk - Hromas - Rak, Bezpalec - Rosenkranz, Šídlo, Vlček (58. Urban), Hájek, Majer - Lískovec (69. Kopal), Chaloupka (58. Bošanský).

Ostatní zápasy posledního kola skupiny A:
Vejprnice - Benešov 4:3, Tábor - Přeštice 0:1, Klatovy - Sez. Ústí 0:1, Písek - Hluboká n. V. 2:3, Strakonice - Kaplice 3:0.
Rokycany měly volno. Předehrávka: Satalice - Doubravka 4:2.
Konečná tabulka skupiny A 2002/03:
 1. BŘEVNOV

32 21 6 5 58:30 69 ------------------------------------ 2. Strakonice 32 18 4 10 62:37 58 3. SATALICE

32 15 10 7 52:36 55 4. Třeboň

32 15 9 8 51:40 54 5. Vejprnice 32 15 9 8 58:33 54 6. Sez. Ústí 32 15 5 12 57:44 50 7. Rokycany

Skupina B:
SK UHELNÉ SKLADY PRAHA - FK LITOMĚŘICE 1:1 (0:0)
První poločas sobotního zápasu se hrál až příliš v klidu. Domácí věděli, že jsou vítězstvím v Jinonicích nad Motorletem v minulém kole v soutěži zachráněni a hosté naopak smířeni se sestupem. Ve druhé části zápasu se přece jen začalo svižněji. Hezká kombinace na jeden dotek se povedla domácím v 51. minutě, finální centr od Očenáše přišel z pravé strany a Oriničova hlavička skončila na břevně. Než se obrana hostí stačila zorientovat, poslal rovněž hlavou odražený míč do sítě Urlich. Druhý gól domácích visel ve vzduchu, ale hlavička Petra v 58. minutě těsně minula levou tyč litoměřické branky a po čtyřech minutách hlavičku téhož hráče brankář Petrovský zázračně vyrazil z brankové čáry. V 72. minutě měli hosté výhodu přímého kopu a Chlouba s pomocí zdi překvapil domácího brankáře Čermáka. Pohodové dopoledne už nikdo nikomu nekazil a utkání skončilo remízou.
František Mysliveček (trenér Uhelných skladů): "Na hráčích bylo vidět takové uvolnění, ale myslel jsem si, že to zakončíme vítězstvím. Jelikož však hráli hráči, kteří na jaře dostávali málo příležitost a já jsem potřeboval vidět, jestli s nimi mohu počítat pro příští sezonu, dopadlo to tak, jak to dopadlo. Více gólů jsme nedali a tak to skončilo 1:1. Remízu beru, ale jak jsem řekl, myslel jsem, že budeme hrát lepší fotbal, když už nad náma nevisel bič sestupového stresu."
Branky: 51. Urlich - 72. Chlouba. Rozhodčí Fryš. Diváků 150.
Sestava Uhelných skladů: Čermák - Kupka, Margolius, Petr, Balvín (60. Novák) - Vobořil, Očenáš (67. Rott), Hurych (46. Štumpf), Franěk - Orinič, Ulrich.

FK CHEMOPETROL LITVÍNOV - SK MOTORLET PRAHA 4:3 (2:2)
Motorlet musel vyhrát a ještě čekat jak dopadnou ostatní zápasy sestupem ohrožených mužstev. Od 2. minuty vedl gólem Patery. Po dvaceti minutách domácí srovnali stav. Ve 36. minutě uchoval naději brankou Průša. Do přestávky domácí opět vyrovnali. Ve druhém poločase dvěma góly otočili výsledek. V poslední minutě stanovil konečný výsledek Bruštík. To už domácí dohrávali bez dvou vyloučených hráčů Ihrackého a Kritzbacha. Potvrdilo se předpokládané - Motorlet po jedenácti letech opouští divizi.
Jindřich Rys (vedoucí mužstva Motorletu): "Pořád jsme vedli 1:0 a 2:1. Domácí stačili do přestávky vyrovnat. Pak jsme se dozvěděli výsledky ostatních zápasů a bylo po motivaci. Nejen poslední zápas, ale celá sezona byla nepovedená."
Branky: 22. Jouza, 42. Perútka, 74. Ihracký, 83. Kritzbach - 2.
Patera, 36. Průša, 90. Bruštík. Rozhodčí Jaroch, ČK: 82. Ihracký a 90. Kritzbach (oba Litvínov). Diváků 300.
Sestava Motorletu: Jungr - Hlavica, Ladomerský, Truska - Procházka, Kouble (81. Cucunmirja), Průša, Stejskal, Bruštík - Tesař, Patera.

SK RAKOVNÍK - SK SLAVOJ VYŠEHRAD 1:2 (1:1)
Domácí trápí zranění a tresty hráčů. Nastoupili s omlazeným kolektivem. Vyšehrad musel vyhrát. V 6. minutě vystřelil Vaňous z dálky a míč skončil v síti domácí branky. Vyrovnání přišlo ve 34. minutě, když při standardce domácích Kučera neuhlídal protihráče. Radostné rozhodnutí pro hosty přinesla 78. minuta. Vaňous byl ve vápně domácích stažen rukama za dres a nařízenou penaltu proměnil Samuel.
Jiří Novotný (vedoucí mužstva Vyšehradu): "Z náhodné akce se zrodila vedoucí branka. Gól nás zvedl, ale výsledek jsme do přestávky neudrželi. Po naší chybě domácí vyrovnali. Ve druhém poločase jsme měli několik možností přidat druhý gól. Kučera šel dvakrát sám na brankáře, Rys ve vyložených šancích dvakrát hlavičkoval vedle. Zakončení bylo naší největší slabinou celou sezonu. Nakonec to dobře dopadlo. Bylo to naše povinné vítězství."
Branky: 34. Hnízdo - 6. Vaňous, 78. Samuel (pen.). Rozhodčí Krauskopf. Diváků 123.
Sestava Vyšehradu: Foferka - Samuel - Toman, Šturma, Randák - Pecháček, Čihák (68. Prešinský), Klíma, Plánička - Vaňous (82. Hanka), Kučera (76. Rys).

SK ROUDNICE NAD LABEM - FSC LIBUŠ 2:3 (1:1)
Hosté potřebovali pro klid duše uhrát nerozhodný výsledek. Nadějně to vypadalo hned od začátku, když Kuneš už v první minutě otevřel skóre. V 15. minutě domácí vyrovnali. V úvodu druhého poločasu přidal druhý úspěch hostů Sedláček. Roudničtí se nechtěli smířit s vývojem zápasu a začali více tlačit. Výsledkem bylo vyrovnání z pokutového kopu. Nakonec vítězství a tři body zajistil v 77. minutě Rezek. Spokojen mohl být trenér Zdeněk Hruška, který tímto zápasem ukončil v Libuši činnost a od pondělka začíná s asistantem Karolem Dobiašem trénovat druholigové Bohemians.
Jaroslav Marčík (sekretář a vedoucí mužstva Libuše): "Před zápasem byla dosti napjatá atmosféra. Nevypadalo to dobře. Od první minuty jsme vedli, ale oni jezdili jako pila. Asi měli motivaci nás porazit. Vyrovnali po čtvrthodině hry. O přestávce se telefonovalo jak to vypadá na dalších hřištích a nám bylo jasné, že musíme hrát a neprohrát. Po pauze přidal Sedláček druhý gól. Domácí se dostali do tlaku, přišlo vyrovnání z penalty a oni nadále útočili. Braný, který nastoupil po delší době, zařídil útok po kterém dal Rezek rozhodující gól. Na to, že jsme nastoupili s pěti dorostenci v základu to bylo vydařené utkání. Pak už se dohrávalo v klidu a ještě bylo několik šancí na zvýšení."
Branky: 15. a 63. Arazim (druhá z pen.) - 1. Kuneš, 48. Sedláček, 77. Rezek. Rozhodčí Schroter. Diváků 150.
Sestava Libuše: Sivák - Charvát, Vrňák, Čáp - Kuneš, Sedláček (80. Sládek), Šefrna, Hrdlička, Šafránek - Rezek (89. Kafka), Vyskočil (71. Braný).

Ostatní zápasy posledního kola skupiny B:
Neštěmice - Ústí nad Labem 3:0, Kladno - Štětí 4:0.
Předehráno: Libiš - Kadaň 0:0, Karlovy Vary / Dvory - Braňany 1:1.

Skupina C:
VIKTORIA ŽIŽKOV B - FK JABLONEC 97 B 1:2 (1:1)
V Uhříněvsi předváděly rezervy ligových mužstev celkem pohledný fotbal. Domácí se dostali do vedení ve 13. minutě brankou Vávry po rychlém protiútoku. Chyba v rozehrávce obránců však zavinila ve 25. minutě vyrovnání. Druhý poločas se hrálo od vápna k vápnu, ale bez brankového vyjádření. Teprve v první minutě nastavení při odkopu od branky nastřelil obránce domácích Řičicu a od něho se míč odrazil do branky překvapeného Kovače.
Jaroslav Kohout (trenér Viktorie B): "V tabulce třetí rezerva Jablonce předváděla kvalitní hru s vynikajícím postupným útokem. Nám se dařily rychlé protiútoky a presink v obraně. Obě obrany však často chybovaly. Tak padly oba góly do naší sítě. Celkově bych řekl, že jsme byli lepší a vytvořili si více nebezpečných situací před jejich brankou."
Branky: 13. Vávra - 25. Milner, 90. Řičica. Rozhodčí Bláhová. Diváků 50.
Sestava Viktorie Žižkov B: Kovač - Kopic, Starec, Sionko, Pospíšil (80. Bureš) - Bičaník (46. Vyroubal), Holota, Socha, Benda - Vávra, Čáp.

Ostatní zápasy posledního kola skupiny C:
Trutnov - Velim 1:2, Náchod / Deštné - Čáslav 3:1, Ústí nad Orlicí - Český Brod 0:2, Dobrovice - Brandýs nad Labem 0:1, Svitavy - Choceň 0:0. Předehráno: Český Dub - Pardubice B 5:0, Rychnov nad Kněžnou - Čelákovice 1:1.

30 11 8 11 41:50 41 11. Ústí n. O. 30 11 5 14 35:47 38 12. Choceň

30 11 4 15 35:36 37 13. Pardubice B 30 10 6 14 45:47 36 ------------------------------------- 14. Brandýs

30 9 6 15 21:43 33 15. Trutnov

30 5 7 18 30:55 22 16. Svitavy

30 5 3 22 21:72 18