Divadla prodávají vstupenky na druhou polovinu sezony, některá už i na léto

foto Ilustrační foto - Zahájení 140. sezony Národního divadla, 29. srpna 2022, Praha.Zleva ředitel ND Jan Burian, ministr kultury Martin Baxa, zástupci uměleckého managementu divadla na setkání vedení s členy souborů a dalšími zaměstnanci.

Praha - Národní divadlo zahájilo prodej tradičního vánočního předplatného, ve kterém si lidé mohou pořídit vstupenky na představení všech jeho souborů od ledna do konce sezony. Vánoční a další typy předplatného a kuponů nabízí většina divadel, kterým se stále nedaří nalákat diváky v takovém počtu, jako tomu bylo před pandemií covidu-19. Pražské Divadlo Ungelt začalo už prodávat vstupenky i na svou letní scénu, kterou otevře o příštích prázdninách, jiné scény začnou lístky na léto prodávat záhy.

ND připravilo 28 skupin složených z představení souborů činohry, opery, baletu a Laterny magiky, několik řad označených jako exkluzivní kombinuje ta nejžádanější představení všech souborů, jiné řady se zaměřují na jeden žánr. ND začalo vánoční předplatné prodávat 31. října a některé balíčky v nižších cenových kategoriích, třeba činoherní, jsou již z půlky vyprodané.

Počátkem listopadu zahájilo předprodej na leden Švandovo divadlo, které zve třeba na adaptaci slavného Orwellova románu 1984, která bude první premiérou nového roku. Některá divadla se i po situaci s pandemií rozhodla neprodávat předplatné, ale poukazy a vouchery, které jsou vydané na určitou sumu, platí třeba rok a lze je proměnit za vstupenku do divadla. Takovou možnost nabízí třeba Divadlo v Dlouhé nebo Divadlo Na Fidlovačce.

Městská divadla pražská nabízejí předplatné i vouchery. Předplatné na druhou polovinu současné sezony v roce 2023 pak nabízí buď výběrové s přesně danými tituly, nebo volné, kdy si držitel předplatného sám vybere titul a termín. Divadlo na Vinohradech nabízí dárkové poukazy nebo permanentky, jejichž majitel získá šest kuponů na představení dle výběru.

Většina scén hledí jen do konce příští sezony, Divadlo Ungelt ale spustilo před pár dny předprodej na Letní scénu 2023. Jeho 19. ročník hraní na scéně na hradčanském Novém Světě během pěti měsíců přinese 110 představení. "V tomto předstihu prodáváme již několik let. Díky zastřešenému hledišti můžeme hrát již od poloviny května, takže letní sezona u nás začíná o trošku dřív než u jiných divadel," řekl ČTK mluvčí divadla Michal Zelenka.

"Především chceme vyjít vstříc divákům, aby mohli mezi své letní aktivity včas naplánovat i návštěvu Letní scény. A protože se už blíží Vánoce, vstupenky na Letní scénu jsou ideálním dárkem pod stromeček. Darujete totiž vašim blízkým nevšední zážitek, na který se mohou těšit," řekl. I Ungelt pro ty, kdo nechtějí plánovat přesné datum, nabízí dárkové poukázky.

Další divadla, která v Praze provozují v čase tradičních divadelních prázdnin letní scény, čekají se zahájením předprodeje na začátek prosince. "Předprodej na pátý ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude otevřen na začátku prosince. Hrát se v Mahlerových sadech v Praze 3 bude od konce června do začátku září 2023," řekl ČTK za divadlo Jaroslav Panenka. Také Tomáš Přenosil, mluvčí divadla Studio DVA, které v létě provozuje hned čtyři scény pod širým nebem, ČTK řekl, že předprodej na léto zahájí v prosinci, aby bylo možné vstupenky používat jako vánoční dárky. Podobně uvažuje i Letní scéna Muzea Kampa, vstupenky na představení na dvorku Sovových mlýnů bude prodávat od prosince, řekla ČTK za provozovatele tamní scény Simona Andělová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je sobota 28. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď