Divadla, která začala hrát, přidávají další vstupenky

foto Ilustrační foto - Pražské Divadlo Na zábradlí na snímku z 27. října 2017.

Praha - Divadla, která se po začátku rozvolňování opatření proti šíření koronaviru vrátila ke hraní alespoň pro malou část publika, vítají další vládní kroky. Po pondělním rozhodnutí vlády se budou moci od 8. června konat akce pro maximálně 500 osob. Divadla, kina či koncertní sály budou moci zrušit rozestupy v hledištích, kdy musela nechávat neobsazované celé řady a jednotlivé řady nemohly být plné. Divadla tak dávají do prodeje další vstupenky na uvolněná místa, některá již nabízejí svou celou kapacitu, jiná ale zareagovat nestačí.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na twitteru s odkazem na vyjádření epidemiologa Rastislava Maďara uvedl, že pokud budou v případě venkovních akcí jejich účastníci sedět vedle sebe bez mezer či stát bez rozestupů, musejí mít nasazené roušky. Budou-li dodržené rozestupy, nebo mezi židlemi budou mezery, pak není nutné mít roušky nasazeny.

Ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek ČTK sdělil, že další fázi rozvolňování vládních opatření vnímá jako pozitivní signál zejména pro budoucnost. "Zpráva o rozvolnění je pozitivní z hlediska perspektivy příští sezony a letní divadelní produkce - v samotném měsíci červnu na to budeme jen těžko reagovat. V každém případě toto rozvolnění vítáme a máme z něho velkou radost," zdůrazňuje Hrbek. Připomíná však, že vyrovnat se s ním, respektive zachovat se podle něj mohou divadla až ve chvíli, kdy stejně jako v předchozích vlnách rozvolňování, dostanou jednotliví provozovatelé divadel rozhodnutí vlády oficiálně a písemně.

Divadlo Viola uvolní na všechna červnová představení zbylá volná místa do plné kapacity sálu. "Samotný červen jsme připravili ve speciální ekonomicko/ umělecké dramaturgii, protože dlouho nebylo jasné, zda se vůbec bude hrát, respektive pro kolik diváků a za jakých podmínek. Začínáme 11. června poetickým literárně hudebním večerem s Václavem Koptou," sdělil ČTK ředitel divadla Robert Tamchyna.

Činoherní klub bude od 8. června hrát pro plnou kapacitu diváků. "Do prodeje byly již uvolněny všechny dosud blokované vstupenky. Hygienická nařízení budou nadále dodržována, občerstvit se diváci mohou v Činoherní kavárně, která je na divadle provozně nezávislá. Hrací plán na červen zůstává nezměněn," řekla ČTK mluvčí divadla Linda Skarlandtová.

Divadlo Na zábradlí má na 9., 10. a 11. června naplánované předpremiéry inscenace Zlatá pláž. Nový text Jaroslava Žváčka v režii Jana Prušinovského mělo divadlo s ohledem na epidemiologickou situaci původně uvést ve třech uvedeních vždy pro 46 diváků. "Dnes po rozvolnění těchto opatření dáváme do prodeje dalších 300 vstupenek a těšíme se, že příští týden budeme hrát pro plné sály," sdělila ČTK umělecká šéfka scény Dora Viceníková.

Připomněla však, že diváci budou muset mít nasazené roušky po celou dobu představení a divadlo bude i nadále v režimu zvýšených hygienických opatření. "Na ta jsme již s předstihem připraveni - bude probíhat ionizace vzduchu v prostoru divadelního sálu a divákům nabídneme možnost dezinfekce rukou," dodala Viceníková.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 8. března 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď