Diváckou cenu na festivalu v Torontu získal film Jojo Rabbit

foto Novozélandský režisér Taika Waititi na filmovém festivalu v Torontu.

Toronto - Diváckou cenu udělovanou na konci mezinárodního filmového festivalu v Torontu získala válečná satira novozélandského režiséra Taiky Waititiho Jojo Rabbit, která se natáčela i v Česku. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že ocenění v Torontu bývají předznamenáním úspěchu na amerických Oscarech.

Waititiho film se odehrává v nacistickém Německu a jeho hlavní hrdinou je osamělý desetiletý chlapec (Roman Griffin Davis), který je v šoku, když zjistí, že jeho matka (Scarlett Johanssonová) ukrývá na půdě mladou židovskou dívku (Thomasin McKenzieová), a proto se obrátí na svého imaginárního přítele Adolfa Hitlera (Waititi). Film na festivalu získal také nové režisérské ocenění.

K nejpopulárnějším filmům od Waititiho se zatím řadí Thor: Ragnarok (2017) podle komiksové předlohy studia Marvel či komediální drama Boy.

V uplynulých dvaceti letech snímky, které získaly v Torontu diváckou cenu, vyhrály pětkrát Oscara za nejlepší film. Šlo o filmy Zelená kniha (2018), 12 let v řetězech (2013), Králova řeč (2010), Milionář z chatrče (2008) a Americká krása (1999).

Výherce diváckého ocenění v Torontu získává 15.000 kanadských dolarů (265.000 Kč). Na druhém místě se umístil snímek Marriage Story a na třetím Parasite. Ocenění za nejlepší dokument získal snímek The Cave.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď