Diváci si mohou vybírat z několika přenosů divadel denně

foto Divadlo, hlediště - ilustrační foto.

Praha - Spolek Kašpar se přidal v době zavřených divadel ke streamování a nabízí každé úterý a sobotu pořady se svými herci. Stejně jako u jiných divadel jsou pořady k dispozici zdarma, lidé si ale na živý přenos i záznam mohou vstupenku koupit, a divadlo tak podpořit. Kašpar také nabízí ke koupi poukázky bez data na dobu, kdy se znovu bude hrát, a připojil se ke kampani Nevracejvstupenku.

Na streamy se dívají stovky zájemců, dodatečné přehrávání pak má sledování i několik tisíc diváků. Divadlo Na zábradlí dnes prostřednictvím internetu uvede představení Velvet Havel, autorský hudebně-divadelní projekt Miloše Orsona Štědroně. Nechal se volně inspirovat životem i tvorbou Václava Havla. Také v tomto případě mohou diváci Divadlo Na zábradlí podpořit ve sbírce.

Pod názvem NoDFLIX už přes týden živě vysílá ze svých prostor Divadlo NoD. Celý program je také zdarma, ale diváci ho mohou podpořit zakoupením lístku. NoD nabízí také virtuální prohlídku výstav, které se v tamní galerii konají.

Reprízy svého představení zrušila produkce hry Amerikánka, která se v režii Viktora Tauše hraje od konce roku 2018 v prostoru Jatka78. "Vzdor zrušeným reprízám, vzdor tomu, že na hraní jsou existenčně závislí někteří z naší company, ale i pro udržitelnost hraní Amerikánky do budoucna, jsme se rozhodli darovat 20.000 korun spolku Medici na ulici," uvedl Tauš.Spolek tvoří studenti lékařských fakult, kteří se starají o bezdomovce. "Pro příští dny a měsíce připravujeme s Amerikánkou několik akcí, při kterých můžeme aktivitám Medikům pomoci společně," doplnil.

Členové spolku mimo jiné dnes nakupují a rozdávají bezdomovcům roušky. Diváci, kteří mají vstupenky na zrušená dubnová představení Amerikánky, se mohou rozhodnout, že nechtějí peníze zpět, ale darují je. Z jedné třetiny půjdou dary spolku Medici na ulici, ze třetiny scéně Jatka78 a ze třetiny na další představení Amerikánky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 1:00 -2°C

Celá předpověď