Děti prince Harryho a Meghan získaly oficiální královské tituly

foto Ilustrační foto - Princ Harry a vévodkyně Meghan odcházejí z londýnské katedrály sv. Pavla, kde se 3. června 2022 konala bohoslužba u příležitosti jubilea královny Alžběty II., která usedla na trůn před 70 lety.

Londýn - Děti prince Harryho a jeho manželky Meghan jsou nově na oficiálních stránkách královské rodiny oficiálně uváděny jako princ a princezna, informoval server BBC News. Stalo se tak den poté, co vévoda a vévodkyně ze Sussexu oznámili, že jejich dcera Lilibet byla pokřtěna a poprvé v souvislosti s ní použili titul princezna.

Tříletý Archie a roční Lilibet jsou na stránce o linii následnictví jmenováni jako princ a princezna ze Sussexu. Jsou šestý a sedmá v pořadí na trůn, dříve byli uvedeni jako pouze pán Archie Mountbatten-Windsor a slečna Lilibet Mountbattenová-Windsorová.

Pravidla, jimiž se řídí tituly královských dětí, stanovil král Jiří V. - dědeček královny Alžběty II. - v roce 1917. Archie a Lilibet nebyli princem a princeznou při narození, protože nebyli vnuky panovníka, právo na tyto tituly získali po nástupu krále Karla III. na trůn.

Harry a Meghan se na začátku roku 2020 definitivně přestěhovali do zámoří. Princ a jeho manželka tehdy oznámili, že už nechtějí být předními představiteli britské monarchie, načež ztratili tituly "královských výsostí" a zahájili nový život ve Spojených státech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď