Detailní panoramatické snímky ukazují Moravskou Novou Ves před a po tornádu

foto Poničené domy v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku na snímku pořízeném 25. června 2021. Večer předešlého dne se nad Břeclavskem a Hodonínskem přehnala silná bouře. Velké škody jsou i v dalších obcích regionu.

Moravská Nová Ves (Břeclavsko) - Moravská Nová Ves na Břeclavsku si krátce před tornádem nechala zpracovat detailní panoramatické snímky z ptačí perspektivy. Zachycují městys v podobě, v jaké už prakticky neexistuje. Po extrémní bouři s krupobitím a tornádem vznikly nové záběry. Zájemci si mohou městys před a po živelní pohromě prohlédnout na webu Virtualtravel.cz.

"Když jsme před několika týdny nechali zhotovit detailní panoramatické snímky obce, netušili jsme, že zachycujeme podobu naší obce, která už zůstane pouze ve vzpomínkách občanů. Úder tornáda navždy změnil tvář obce," uvedl na facebooku městysu starosta Marek Košut.

Zbourané domy se znovu postaví, poškozené opraví, věří starosta. "Bude ale trvat několik desítek let, než znovu narostou stromy, které ve značné části obce zcela zmizely," doplnil Košut. Podle něj srovnávací snímky dokazují, jakou sílu muselo tornádo mít. Starosta také poděkoval všem lidem, kteří pomohli a projevili solidaritu.

Zájemci mohou nadále přispívat na obnovu městysu na transparentní účet 6013203349/0800. Variabilní symbol 1 je určen pro městys Moravská Nová Ves, dvojka znamená příspěvek pro základní školu, trojka pro mateřskou školu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 5:00 11°C

Celá předpověď