Desítky skatebordistů zaplnily nově vybudovaný skatepark v Poohří v Chebu

foto Ve sportovním a rekreačním areálu Krajinka v Chebu byl 15. října 2022 uveden do provozu nový skatepark.

Cheb - Desítky skatebordistů a dalších sportovců dnes zaplnily nový skatepark v Poohří v Chebu. Na návrhu sportoviště, které se již nyní těší velké oblibě, se podíleli nadšenci a odborníci na jízdu na skateboardu, koloběžce či kole. Skate Plaza Cheb za 18 milionů korun se podařilo otevřít po čtyřletém úsilí, řekl dnes ČTK starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

Fotogalerie

Projekt má za sebou čtyři roky vývoje. Léta se hledalo vhodné umístění, uvažovalo se například o sídlišti Spáleniště nebo o místě zahrádek u tenisových kurtů. Vhodná lokalita se nakonec našla až ve sportovně-rekreačním areálu Krajinka na levém břehu Ohře. Oblíbený sportovní areál se před nedávnem rozšířil. Vznikly zde nové hrací a sportovní prvky i nová hřiště.

Za dobu příprav výrazně vzrostly náklady na stavbu skateparku. Původně se uvažovalo o sedmi milionech korun, celkové náklady nakonec byly 18 milionů. "Postavit takovýto skatepark je technologicky nesmírně složité a umí to jen několik firem v České republice, které mají často nasmlouvané zakázky na roky dopředu. Takže když jsme vypisovali výběrová řízení, tak se buď nikdo nepřihlásil nebo vysoutěžená cena převyšovala naše možnosti," řekl starosta. Zhotovitele parku se podařilo vybrat až napotřetí. Stavba trvala deset měsíců.

Chebský skatepark je jedním z nejmodernějších sportovišť pro skateboardisty v celém kraji. Na jeho stavbě se podíleli i sportovci. "Jelikož jsme architekti skejťáci, tak nemáme rádi, když je skatepark na okraji města a působí jako ghetto a lidé se tam bojí jít. Rádi umisťujeme skateparky do centra města, kde je dobrá dostupnost, což se děje právě v Chebu. Tady se nám lokalita velmi líbila," řekl ČTK Martin Hrouda z U/U studia, které se podílelo na studii a následně i na projektu parku.

"Chtěli jsme zde vytvořit ne jen skatepark, ale říkáme tomu volnočasový areál, což je veřejný prostor, kam chodí lidé trávit svůj čas. Celé to má působit příjemně, je tu i fontána či lavičky, aby se sem lidé nebáli chodit, je to takové místo pro potkávání," doplnil.

Letošní investice na Krajince vytvořily z celého areálu rozsáhlý sportovně rekreační komplex. Stavba skateparku završila dokončení areálu. Do budoucna radnice uvažuje ještě o stavbě pumptracku či parkurovém hřišti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď