Při nehodě osobního auta a traktoru na Prostějovsku se zranilo 12 lidí

foto U Němčic nad Hanou se střetlo 30. prosince 2022 osobní auto s traktorem, který na vlečce převážel 18 lidí.

Prostějov - U Němčic nad Hanou na Prostějovsku se dnes dopoledne střetlo osobní auto s traktorem, který na vlečce převážel 18 lidí. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Mikiskové se při nehodě zranilo 12 lidí. Jeden z nich utrpěl středně těžké zranění a do nemocnice jej transportoval vrtulník, ostatní utrpěli lehčí poranění. Nehoda se stala v úseku mezi Němčicemi nad Hanou a Výšovicemi v blízkosti železničního přejezdu. Její okolnosti se vyšetřují.

Nehoda se stala před 10:00 v katastru obce Dobromilice. "Podle prvotních informací začalo osobní vozidlo předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob, v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo, a došlo ke střetu. Po nehodě byl jeden z účastníků letecky transportován do nemocnice a několik dalších osob utrpělo lehčí zranění," uvedla policejní mluvčí. Podle informací ČTK seděli na vlečce myslivci. Převážení osob tímto způsobem na vlečce je podle zákona zakázáno. "Rozhodně to není povoleno převážet lidi na valníku, podle zákona mají výjimku pouze vojáci," řekla ČTK Zajícová.

U Němčic nad Hanou se střetlo 30. prosince 2022 osobní auto s traktorem, který na vlečce převážel 18 lidí. Podle mluvčí záchranné služby bylo na místě přes 20 lidí, z toho 12 bylo zraněných. Šlo o pasažéry z traktoru i osobního auta, které bylo po nárazu zdemolováno. "Jedna osoba byla středně těžce zraněná, jednalo se tam o úraz hlavy, otevřenou ránu; tato osoba byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Další zranění, celkem 11 osob, utrpěli pouze lehčí poranění, šlo o oděrky, odřeniny a naraženiny vlivem nárazu. Ti byli směřováni do prostějovské nemocnice na centrální akutní příjem," řekla ČTK mluvčí Mikisková.

Podle mluvčího prostějovské nemocnice Adama Knesla přijala Nemocnice Prostějov v souvislosti s nehodou deset zraněných. "Pět účastníků nehody bylo po ošetření propuštěno do domácí péče, dalších pět osob zůstává i nadále v péči zdravotníků v prostějovské nemocnici," uvedl Knesl.

Na místě zasahovaly také tři jednotky hasičů. Hasiči účastníkům nehody poskytli první pomoc a asistovali letecké záchranné službě a zdravotnické záchranné službě při ošetření i transportech zraněných. Podle policie byly dechové zkoušky a orientační testy u řidičů negativní. Dopravu na místní komunikaci policisté po dobu vyšetřování nehody odkláněli přes Pivín a Dobromilice, dodala policejní mluvčí. Nyní je již komunikace zcela průjezdná.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď