Deschamps může jako třetí vyhrát fotbalové MS jako hráč i trenér

foto Trenér fotbalistů Francie Didier Deschamps

Petrohrad - Kouč francouzských fotbalistů Didier Deschamps může jako teprve třetí v historii vyhrát mistrovství světa jako hráč i trenér. V roce 1998 dovedl výběr galského kohouta v roli kapitána ke zlatu z domácího šampionátu, před nedělním finále vrcholícího MS v Rusku však na 20 let starý triumf nemyslí. Hlavně si přeje napravit porážku z předloňského finále Eura s Portugalskem.

"Hráči musejí žít ve svém vlastním čase, nikdy se nezmiňuji o naší historii. Samozřejmě hráči o tom vědí. Někteří v té době ještě nežili, ale viděli obrázky. Ale pro tuhle mladou generaci už to není," řekl Deschamps po úterní semifinálové výhře 1:0 nad Belgií.

"Nemůžu srovnávat, mluvit s hráči o hráčích před 20 lety, dokonce ani 10 lety. Jsem tu s nimi, abych napsal novou stránku v naší historii, tu nejkrásnější. Neříkám, že nejsem pyšný na to, co jsme dokázali, ale musíme žít ve své době. Ještě nepřišel čas, abych nad tím rozjímal," doplnil Deschamps.

Devětačtyřicetiletý bývalý záložník se případným triumfem v nedělním finále může zařadit po bok německé legendy Franze Beckenbauera a Brazilce Mária Zagalla, kteří už dokázali získat zlato ze světového šampionátu v roli hráče i trenéra.

Deschamps však myslí hlavně na prohru 0:1 po prodloužení ve finále předloňského domácího Eura. "Výhra v semifinále neznamená ještě nic, zvlášť poté, co jsme před dvěma lety prohráli finále. Dostali jsme obrovskou výsadu, že si můžeme znovu zahrát finále. Byl jsem předloni u toho a bylo to tak bolestné, že nyní chceme ochutnat vítězství," dodal Deschamps.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď