Denník N: Slovenská policie odhalila vraha právníka Valka

foto Ilustrační foto - Ernest Valko, jeden z nejznámějších slovenských právníků, na snímku z roku 2001.

Bratislava - Slovenská policie podle listu Denník N po téměř sedmi letech odhalila vraha elitního právníka a někdejšího šéfa československého ústavního soudu Ernesta Valka, který byl zastřelen ve své vile. Motivem vraždy byla údajně loupež, napsal list s odvoláním na vyjádření dvou zdrojů z justice.

Podezřelého usvědčili jeho komplicové, kteří se rozhodli vypovídat proti vrahovi a kteří jsou souzeni za jinou trestnou činnost.

O loupeži coby možném motivu Valkovy vraždy hovořili představitelé slovenské policie už dříve. Vysoký představitel slovenské generální prokuratury ještě v roce 2013 tvrdil, že k obvinění pachatele chybí jeden nebo dva důkazy, které by obstály u soudu.

Slovenská média v minulosti spekulovala, že Valko v listopadu 2010 po příchodu domů překvapil zloděje a ten ho jediným výstřelem zavraždil.

Slovenští kriminalisté v minulosti také prověřovali, zda Valkova násilná smrt nesouvisí s jeho prací. Elitní právník pracoval například na případu kontroverzních směnek, které od polostátní plynárenské společnosti SPP požadovaly proplatit různé firmy a které podnik i vláda považují za neplatné.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 3:00 18°C

Celá předpověď