Deník Marca zařadil Ježka mezi nejlepší sportovce 21. století

foto Cyklista Jiří Ježek vystoupil na tiskové konferenci k odletu české výpravy na paralympijské hry v Riu de Janeiro vystoupili 31. srpna 2016 v Praze.

Madrid - Bývalý cyklista Jiří Ježek se jako jediný Čech vešel mezi muži do stovky nejlepších sportovců 21. století, jak ji vybrali redaktoři španělského sportovního deníku Marca. Šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa obsadil v přehlídce hvězd 73. místo.

Pětačtyřicetiletý Ježek, jenž závodil i mezi zdravými cyklisty a před třemi lety ukončil kariéru, byl oceněn za své úspěchy. Jen na paralympijských hrách získal 11 cenných kovů. "Nejlepší paralympijský jezdec v historii díky svým kvalitám a všestrannosti," odůvodnil deník Ježkovo zařazení.

Až za Ježkem skončila cyklistická esa jako jsou Tom Boonen (82.) nebo Mark Cavendish (95.). Nejlépe umístěným cyklistou se stal celkově sedmnáctý Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France. Sedmapadesátý byl trojnásobný mistr světa Slovák Peter Sagan.

Nejvýš v žebříčku je americký plavec Michael Phelps, za ním skončili atlet Usain Bolt, tenisté Roger Federer s Rafaelem Nadalem a nejlepší pětku uzavřel basketbalista Kobe Bryant, jenž v lednu tragicky zahynul při havárii vrtulníku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď