Den otevřených dveří zve na jihočeský biostatek Bemagro

foto

Poslední zářijový víkend bude patřit Dnu otevřených dveří na biostatku Bemagro. V podhůří Novohradských hor se návštěvníci budou moci seznámit s principy ekologického zemědělství, navštívit místní mlékárnu nebo si zkusit dojící trenažer.

Biostatek Bemagro se od roku 1994 zabývá trvale udržitelným zemědělstvím. Jeho činnost zahrnuje nejen chov skotu a rostlinnou výrobu, ale také péči o krajinu. Nachází se na adrese Meziříčí, 382 41 Malonty.

Těšit se mohou příchozí na zábavná stanoviště místních dobrovolných hasičů a mysliveckého spolku. Představí se i organizace Zemědělství žije!, Celostátní síť pro venkov a Ministerstvo životního prostředí. Celým dnem provede kapela Regent.

Na své si přijdou i rodiny s dětmi - i pro ně jsou připravené speciální aktivity jako skákací hrad nebo fotokoutek. 

Evropské fondy, které jsou tématem této a podobných akcí,  pomáhají i na jiných místech. V sobotu se představí i další úspěšné projekty, se kterými je možné setkat se v Jihočeském kraji setkat. Jsou to například pojízdná laboratoř Biologického centra Akademie věd ČR, sociální podnik Cider Bohemia či bio kavárna Fér Café.

Těšit se můžete také na zábavná stanoviště místních dobrovolných hasičů a mysliveckého spolku. Představí se také organizace Zemědělství žije!, Celostátní síť pro venkov a Ministerstvo životního prostředí.

Platí, že návštěvník musí pro svou účast splňovat veškerá aktuálně platná mimořádná a ochranná protiepidemická opatření proti šíření koronaviru. 

Organizátor akce je povinen splnění podmínek aktuálních protiepidemických opatření kontrolovat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď