Den Evropy 2022: sledujte závěr Konference o budoucnosti Evropy

foto Lidé na návštěvě Evropského parlamentu v Bruselu, Evropané, vlajka EU, dítě, rodina - ilustrační foto

Den Evropy je každoroční připomínkou výročí podpisu Schumanovy deklarace, která položila základ EU. Letos připadá na 9. květen i finále Konference o budoucnosti Evropy.

Závěrečné zasedání Konference o budoucnosti Evropy ve Štrasburku završí celoroční proces diskusí s lidmi ze všech koutů EU o jejich představách o tom, jak by Evropská unie měla řešit budoucí výzvy a příležitosti. Závěrečná zpráva bude předložena předsedům Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise, a pomůže vytvořit program EU pro nadcházející roky. Závěrečnou akci sledujte živě na Den Evropy, 9. května od 14:00. Den Evropy připomíná výročí podpisu Schumanovy deklarace, jejímž cílem bylo zajistit Evropě dlouhodobý mír. V návaznosti na ukrajinský konflikt podtrhnou události ke Dni Evropy 2022 závazek EU nejen v otázce míru, ale i v rámci dodržování univerzálních hodnot, jako je svoboda a demokracie. Program bude zároveň demonstrací jednoty a solidarity s Ukrajinou a jejím lidem.

Lidé se budou moci zúčastnit široké škály on-line aktivit i aktivit v jednotlivých členských státech a po celém světě. Debaty, diskuze, rozhlasové pořady a živá vysílání na sociálních sítích se zaměří na práci institucí, zatímco koncerty a kulturní akce podtrhnou ducha EU. V Česku Evropský parlament oslaví Den Evropy odpolední akcí na Střeleckém ostrově v Praze. Parlament organizuje aktivity pro veřejnost 7. května v Bruselu a 15. května ve Štrasburku. Akce začínají od 10 hodin.  

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď