Demonstranti v Londýně protestovali proti brexitu a Johnsonovi

foto Demonstrace v centru Londýna proti odchodu země z EU a proti pravděpodobnému příštímu britskému premiérovi Borisi Johnsonovi na snímku z 20. července 2019.

Londýn - Tisíce demonstrantů se shromáždily v centru Londýna na protest proti odchodu země z Evropské unie a proti pravděpodobnému příštímu premiérovi Borisi Johnsonovi, který chce brexit dotáhnout do konce. Účastníci demonstrace nazvané Pochod pro změnu, která se konala pod heslem Ne Borisovi, Ano Evropě, Johnsona mimo jiné vyzývali, aby "zastavit brexitový chaos", uvedla BBC.

Nad protestujícími létal balón znázorňující právě Borise Johnsona a někteří z demonstrantů byli rovněž oblečeni jako bývalý britský ministr zahraničí. Na tvářích pak mělo mnoho z účastníků pochodu nakreslenou vlajku Evropské unie.

Jak ale poznamenal deník The Guardian, názory protestujících na další vývoj se lišily. Asi čtyřicetiletá Jackie přicestovala do Londýna i se svou 12letou dcerou Poppy, byl to jejich už čtvrtý pochod proti brexitu. "Vypadá to jako kampaň za Remain (setrvání v EU)," uvedla Jackie. "A my určitě chceme zůstat a chceme zabránit brexitu. Ale možná by to měla být neutrální kampaň za konání druhého referenda. Je absurdní domnívat se, že někdo ještě pořád ví, co lidé chtějí. Je potřeba se lidí zeptat znovu," dodala.

Nového šéfa kabinetu bude znát Británie příští týden. Nástupce Theresy Mayové členové Konzervativní strany vybírají mezi současným šéfem diplomacie Jeremym Huntem a právě bývalým ministrem zahraničí Borisem Johnsonem, který je považován za favorita.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je čtvrtek 23. ledna 2020

Očekáváme v 3:00 1°C

Celá předpověď