Končící floridský guvernér Scott bude senátorem, potvrdily úřady

foto Demokratický kandidát na úřad guvernéra Floridy Andrew Gillum (vlevo) uznal porážku a blahopřál republikánskému soupeři Ronovi DeSantisovi (vpravo).

Washington - Končící floridský guvernér Rick Scott byl po ručním přepočítání hlasů prohlášen za vítěze senátorského souboje na Floridě. Republikánský politik se tak stane senátorem za stát na jihovýchodě Spojených států po stávajícím senátorovi z Demokratické strany Billu Nelsonovi, který byl zákonodárcem po tři volební období.

Výsledky guvernérských i senátorských voleb z 6. listopadu byly na Floridě velmi těsné, a hlasy proto bylo nutné přepočítávat. Už po strojovém přepočítání vedl republikán Scott nad demokratem Nelsonem o asi 12.600 hlasů.

Nakonec Scott získal o 10.033 hlasů více, oznámila dnes volební komise. Scott tak získal 50,05 procenta z 8,19 milionu odevzdaných hlasů, zatímco Nelson získal 49,93 procenta hlasů.

Demokratický kandidát na úřad guvernéra Floridy Andrew Gillum uznal porážku už v sobotu večer a blahopřál republikánskému soupeři Ronovi DeSantisovi, spojenci prezidenta Donalda Trumpa. Gillum se tak nestal prvním černošským guvernérem Floridy. Příští týden navíc skončí ve funkci starosty města Tallahassee.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 20. května 2019

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď