Dělníci začali rozebírat trosky zřícené lávky na trojském břehu

foto Dělníci na Císařském ostrově v Praze pokračovali 8. prosince 2017 v demontáži pilíře zřícené trojské lávky. Následně bude vytažena část nosné konstrukce, která leží v řece.

Praha - Dělníci zahájili demontáž trosek zřícené lávky na břehu v Troji. Z protilehlého Císařského ostrova nadále odvážejí zbytky lávky na parkoviště u trojské betonárky, aby je prozkoumali odborníci. ČTK to dnes sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Příčiny pádu lávky, která se zřítila v sobotu 2. prosince, zatím nejsou známy. Při pádu se zranili čtyři lidé.

"Z levého břehu odvážíme segmenty nosné konstrukce na deponii (u trojské betonárky). Dále probíhá odebírání vzorků. Na levém břehu se demoluje pilíř číslo 2. Ten není předmětem zkoumání," uvedla Lišková.

Lávka se zřítila předminulou sobotu odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní minulé úterý rozhodli, že vyplatí každému zraněnému jednorázový dar 50.000 korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou.

Po zřícení trojské lávky vedení Prahy rozhodlo o kontrole a uzavírce některých mostů i lávek pro pěší, mezi nimi je například lávka přes Berounku v Radotíně a opravovat se budou i ty na železničním mostě z Podskalí na Smíchov.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď