Debata o mýtném bude ve Sněmovně pokračovat koncem března

foto První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek vystoupil 14. března 2019 v Praze na jednání Poslanecké sněmovny, která se zabývala podezřeními z ovlivňování mýtného tendru. V případu figuruje mimo jiné také Faltýnek.

Praha - Sněmovní debata o podezřeních kolem dálničního mýta bude pokračovat koncem března. Poslanci se chtějí zabývat v souvislosti s dnešní studentskou stávkou s názvem Fridays for Future také ochranou klimatu. Dolní komora o tom rozhodla dnes při jednání o změnách programu schůze.

Diskusi o mýtném poslanci nedokončili ve čtvrtek. Opozice tvrdí, že místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek svou roli v případu podezření z ovlivňování mýtného tendru nevysvětlil. Po dohodě předsedů klubů Sněmovna rozhodla, že debata bude pokračovat ve středu 27. března odpoledne. Frakce ODS, Pirátů a TOP 09 původně chtěly, aby byla zařazena už na dnešek.

Ve středu 27. března dopoledne by měla vláda informovat Sněmovnu o svém postoji ke změně klimatu. Kluby ANO a ČSSD vetovaly snahu Pirátů, aby se diskuse uskutečnila už dnes. K celosvětové akci Fridays for Future, kterou se studenti snaží přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí, se dnes přidali i středoškoláci z několika českých měst.

Dnes bude Sněmovna po senátním vetu jednat o komunistickém návrhu na takzvané zdanění církevních restitucí. Komunisté avizovali, že pokud dolní komora k hlasování stejně jako v úterý nedospěje, budou chtít pokračovat v jeho projednávání na dubnové schůzi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 19. června 2019

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď