De Niro počastoval Trumpa při udílení cen Tony vulgarismem

foto Americký oscarový herec Robert De Niro při udílení divadelních cen Tony.

New York - Americký oscarový herec Robert De Niro využil nedělní udílení divadelních cen Tony ke kritice prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, kterého opakovaně počastoval vulgarismem. Filmová hvězda De Niro patří v uměleckých kruzích k nejhlasitějším odpůrcům republikánské hlavy státu, během předloňské volební kampaně také podporoval neúspěšnou demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou. Bílý dům prozatím událost nekomentoval.

"Chci říct jediné. Fuck Trump," řekl na úvod De Niro a následně na znamení vítězství zvedl ruce. Slovní obraty s použitím anglického fuck mají jako nadávka mnoho urážlivých významů, které adresáta mimo jiné posílají na nejhorší myslitelná místa. Publikum De Nirova slova ocenilo pochvalným křikem a potleskem ve stoje. "Už dávno nejde o to říct pryč s Trumpem, ale je třeba poslat Trumpa do ...," dodal herec.

Poté de Niro pokračoval v uvedení písničkáře Bruce Springsteena, což doprovodil výzvou k účasti na listopadových parlamentních volbách, neboť jde o pravdu, transparentnost a charakternost vlády.

De Nirův projev si živě ale nemohli poslechnout všichni. Zatímco lidé přítomní v sále použití vulgarismu jasně slyšeli, televize CBS v kritickém momentu přenos zvuku ztlumila. V USA je totiž několik let běžné, že jsou živé přenosy o několik vteřin zpožděné, aby bylo možné případné nevhodné průpovídky vystřihnout, poznamenala agentura DPA. I tak je ale možné na internetu původní záznam dohledat.

"De Nirův komentář byl improvizovaný a nečekaný," uvedla televize CBS v prohlášení. "Urážlivý slovník byl z vysílání vymazán," dodala.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď