Darida gólem přispěl k výhře Herthy nad Düsseldorfem

foto Fotbalisté Herthy Berlín se radují z gólu v utkání německé ligy s Düsseldorfem, vlevo uprostřed střelec Javairo Dilrosun.

Berlín - Český záložník Vladimír Darida pomohl v německé fotbalové lize gólem a gólovou přihrávkou k vítězství Herthy Berlín 3:1 nad Düsseldorfem. Hertha vyhrála před více než 37 tisícovkami fanoušků na Olympijském stadionu potřetí za sebou a po sedmi zápasech figuruje na desátém místě tabulky.

Hertha prohrávala po půlhodině hry po gólu z penalty, už po pěti minutách ale vyrovnal bosenský kapitán týmu Ibiševič. Krátce před přestávkou po Daridově centru do vápna poslal domácí celek do vedení Dilrosun a český reprezentant zpečetil skóre ve druhém poločasu.

Darida se poprvé v sezoně zapsal mezi střelce v 62. minutě. Po přihrávce Dodiho Lukebakia obstřelil po zemi brankáře Düsseldorfu a trefil se k tyči.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Hertha Berlín - Düsseldorf 3:1 (37. Ibiševič, 44. Dilrosun, 62. Darida - 32. Hennings z pen.).

1. Bayern Mnichov 6 4 2 0 19:6 14
2. Lipsko 6 4 1 1 14:6 13
3. Freiburg 6 4 1 1 13:5 13
4. Schalke 6 4 1 1 13:6 13
5. Mönchengladbach 6 4 1 1 10:5 13
6. Leverkusen 6 4 1 1 11:7 13
7. Wolfsburg 6 3 3 0 9:4 12
8. Dortmund 6 3 2 1 17:9 11