Další elektromobily si připsaly pět hvězdiček

foto Volvo C40 Recharge

Nové kolo testování bezpečnosti osobních aut experty společnosti EuroNCAP rozhodlo o přidělení nejvyššího, pětihvězdičkového, ohodnocení dalším dvěma elektromobilům.

Jednalo se o Kiu EV6, která je pro zákazníky atraktivní třeba i díky nedávnému zisku titulu Evropské auto roku a Volvo C40 Recharge.

Z těchto dvou elektromobilů získal větší příděl bodů model švédsko-čínské značky. Ten za ochranu dospělých cestujících na předních sedačkách získal 92 procent z celkového možného počtu přidělovaných bodů, za bezpečí dětí na autosedačkách vzadu pak 89 procent. Kia EV6 v těchto dvou parametrech obdržela 90 a 86 procent. Volvo pak bylo lepší také při hodnocení ochrany chodců i na palubě přítomných elektronických bezpečnostních asistenčních systémů.

Třetím elektromobilem, který se letos podrobil zkouškám u EuroNCAP, pak byl Renault Mégane E-Tech. Za ochranu dospělých si připsal sice jen 85 procent bodů, ale i tak mu to v součtu s výsledky ostatních zkoušek stačilo na pět hvězd.

Během loňského roku EuroNCAP prověřovala EuroNCAP celkem třináct elektromobilů. Z nich jedenáct také získalo nejlepší možné bezpečnostní vysvědčení, včetně dvou modelů čínských značek (Nio a Lynk&Co). Fiat 500e pak dostal čtyři hvězdy a Renault Zoe dokonce vůbec žádnou. V tomto případě se však jedná po technické stránce o vůz, který byl zkonstruován již před více než deseti lety.

Vůbec nejlepší hodnocení z těch loňských zaznamenala Škoda Enyaq iV.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď