Dálnice D35 u Olomouce je po opravě průjezdná už v obou směrech

foto Stavební dělníci zahájili 21. června 2021 opravu dálnice D35 u Přáslavic na Olomoucku, kde se kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka a úsek musel být v obou směrech uzavřen. Uzavření dálnice způsobilo dopravní komplikace na objízdné trase.

Olomouc - Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku je po opravě popraskané části už průjezdná oběma směry. Ve směru na Brno auta jezdí od 15:00, od 21:30 i na Lipník nad Bečvou a dál na Ostravu. "Uzavření dálnice a její oprava mezi EXITem 281 Přáslavice a EXITem 290 Velký Újezd byla ukončena, provoz ve směru Lipník nad Bečvou obnoven," sdělilo ČTK Ředitelství silnic a dálnic. Dálnice mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem byla uzavřena v sobotu a původně měla být zprovozněna ve čtvrtek. Díky použití rychletuhnoucího betonu byla oprava poškozených míst dokončena už dnes.

Fotogalerie

Vozovka na dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem ve směru na Ostravu praskla v sobotu odpoledne. Kvůli zvlněnému povrchu tam havarovalo pět aut, deset lidí utrpělo lehčí zranění. Dálnice byla v sobotu uzavřena v obou směrech, jelikož byla poškozena i v jízdním pásu na Olomouc. Vozovka praskla na 22 let starém úseku dálnice D35, která má betonový základ. Hlavní roli sehrály vysoké teploty.

Objízdná trasa od soboty vedla přes Přáslavice, Kocourovec a Daskabát. Uzavřený úsek D35 v regionu výrazně komplikoval dopravu a na objízdné trase se v pracovní dny se tvořily několikakilometrové kolony. Doprava značně zhoustla i v Přerově, přes který jezdí hodně řidičů, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 11:00 14°C

Celá předpověď