Dálnice D1 na 30. km ve směru z Prahy hodinu stála kvůli nehodě

foto Práce na dálnici, omezení provozu - ilustrační foto.

Praha - Dálnici D1 na 30. kilometru od Prahy dnes zhruba na hodinu uzavřela nehoda dvou osobních aut a dodávky. Zraněna přitom byla žena a osmiměsíční dítě. ČTK to řekl operační důstojník dálničního oddělení Mirošovice. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) byla dálnice v 15:00 částečně zprůjezdněna dvěma pruhy a před 15:30 byl provoz obnoven bez omezení.

Nehoda se stala kolem 14:00 mezi exity Hvězdonice a Ostředek na Benešovsku. Vzhledem k tomu, že auta zůstala po nehodě přes celou šířku vozovky, a kvůli zadokumentování srážky aut policisté dálnici ve směru na Brno uzavřeli. Před místem havárie se vytvořila dvanáctikilometrová kolona, uvedlo ŘSD. Ta se nyní začala rozjíždět.

Auta jedoucí z Prahy na Brno mohla v době uzavření dálnice nehodu objíždět, a to sjezdem z 29. kilometru a opětovným nájezdem na dálnici na 34. kilometru. Pro nákladní auta nebyla objízdná trasa ale vhodná, doplnil policista.

Nehoda na D1 u Velkého Meziříčí dnes zastavila provoz na Brno

Dálnice D1 ve směru na Brno byla dnes po poledni mezi exity Velké Meziříčí-východ a Lhotka asi čtyřicet minut uzavřená. V místě zúžení tam havarovala tři osobní auta. Nehoda se stala na 152. kilometru. Je to nehoda bez zranění, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policii byla nehoda oznámena ve 12:01. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, dál ale nehodu nevyšetřují, řekla Čírtková. Řidiči pouze sepsali záznam o nehodě, který předají svým pojišťovnám. Provoz na dálnici byl obnoven před 12:40.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 7:00 12°C

Celá předpověď