Dakarista Macík odjede dvě erzety Rallye Klatovy v traktoru

foto Martin Macík vystoupil 21. ledna 2019 v Praze na tiskové konferenci po návratu z Rallye Dakar, kde se žlutým kamionem Liaz v odděleném hodnocení druhé části závodu vybojoval 2. místo.

Praha - Sedminásobný účastník Rallye Dakar Martin Macík se v závěru dubna představí na Rallye Šumava Klatovy a pojede s traktorem. Za volantem netradičního vozidla bude na startu rychlostní zkoušky "Klatovský okruh", která je v programu mistrovské automobilové soutěže dvakrát.

Macík svůj záměr startovat na šumavské rallye oznámil 1. dubna a mnozí jej považovali za aprílový žert. Dnes ale jeho účast oficiálně potvrdili i pořadatelé.

"Je to tak, Martin Macík od nás dostal souhlas vyjet do rallye na traktoru. Jeho jízda určitě bude pro diváky zajímavým zpestřením. Sami jsme zvědaví na jeho výsledný čas," uvedl zástupce ředitele soutěže Pavel Štípek.

Devětadvacetiletý jezdec běžně závodí s kamionem Liaz, tentokrát bude řídit traktor Valtra, který je s maximální rychlostí 130,136 km/h zapsaný v Guinessově knize rekordů.

"Jedu samozřejmě závodit, jinak to neumím. Zároveň ale chceme fanoušky trochu pobavit. Navigovat mě zřejmě bude Brabčák," prozradil Macík, že chce utvořit posádku s druhým členem týmu Big Shock Racing, motocyklistou Janem Brabcem. "Potřebuje trénovat, aby na Dakaru nebloudil. Kdo nás zná, je mu jasné, že nemáme v plánu dojet poslední," dodal Macík.

Druhý díl českého rallyeového šampionátu se uskuteční 26. a 27. dubna, Macík se představí na začátku a na konci páteční první etapy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je neděle 18. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 29°C

Celá předpověď