Dacia začíná pracovat na levném elektrickém Sanderu

foto Ilustrační foto - PR - Dacia Sandero

Model Sandero, který značka Dacia nabízí již od roku 2008, se nejpozději v roce 2028 změní na levný elektromobil. Vyplývá to z vyjádření nejvyššího představitele této rumunské značky – Denise Le Vota pro britský magazín Autocar.

Le Vot doslova uvedl, že tento vůz bude vyhovovat těm spotřebitelů, kteří dbají na svůj rozpočet. Stejně je tomu u současné varianty se spalovacím motorem. Sandero se nyní každý rok řadí mezi ty úplně nejžádanější modely v Evropě.

Na druhou stranu, právě důraz na co nejnižší cenu bude znamenat to, že tento vůz nedojede na jedno nabití vysokonapěťové baterie tak daleko jako konkurenti na trhu.

Podobným způsobem postupovala Dacia také v případě svého dosud jediného elektromobil Spring. Toto malé městské SUV má kapacitu akumulátorů jen 26,8 kWh, což je pro zajímavost méně než u plug-in hybridní verze luxusního SUV Range Rover.

Nová elektrická Dacia Sandero má být zkonstruována na základě koncernové platformy CMF-B skupiny Renault. Tu využije například nový Renault 5, který je již téměř připravený ke vstupu na trh.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď