D5 u Králova Dvora zablokovaly nehody čtyř nákladních aut v obou směrech

foto Dálnici D5 ve směru na Plzeň poblíž Loděnice ne Berounsku uzavřela 23. března 2022 před polednem nehoda kamionu a osobního auta

Králův Dvůr (Berounsko) - Dálnici D5 u Králova Dvora na Berounsku zablokovaly dnes odpoledne dvě nehody čtyř nákladních aut, vyžádaly si tři zraněné. Dvě auta bourala ve směru na Prahu a další dvě v opačném směru na Plzeň. Dálnice byla déle než dvě hodiny obousměrně neprůjezdná, poté se ji podařilo nejdříve na Prahu a později i na Plzeň zprovoznit jedním jízdním pruhem, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Plně průjezdná byla dálnice v podvečer.

Obě nehody se staly kolem 13:15 na 21. kilometru. Mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová ČTK řekla, že v prvním případě šlo o nehodu nákladního auta a dodávky. "Hasiči jednoho člověka vyprošťovali, byl letecky transportován do nemocnice," uvedla. Podle mluvčí krajské záchranné služby Moniky Novákové muž skončil se zlomeninami nohou v motolské nemocnici.

Ve druhém případě údajně jednomu nákladnímu autu praskla pneumatika a druhé do něj narazilo. Záchranáři ošetřili dva muže. Jednoho se zlomeným předloktím, otevřenou zlomeninou kolena a popáleninami přepravili do střešovické nemocnice, druhý skončil se zhmožděním páteře v Hořovicích.

Dálnice musela být kvůli nehodám obousměrně uzavřena, před 15:30 se podařilo obnovit provoz v levém jízdním pruhu ve směru na Prahu a po několika minutách i v opačném směru na Plzeň. "Začalo se to pomalu pouštět a rozjíždět, samozřejmě jsou kolony," uvedla Suchánková. Plně průjezdná byla dálnice v obou směrech po 18:00.

Už před polednem D5 uzavřela ve stejném směru nehoda kamionu a osobního auta na 11. kilometru u Loděnice, provoz tam byl už také plně obnoven. Nehoda si vyžádala dva zraněné. Řidiče osobního vozu přepravil vrtulník do nemocnice v Praze Motole, druhého zraněného odvezla sanitka do Hořovic.

D5 na Berounsku uzavřela nehoda kamionu a osobního auta

Dálnici D5 na Berounsku uzavřela dnes před polednem nehoda kamionu a osobního auta, vyžádala si dva zraněné. Řidiče osobního vozu přepravil vrtulník do nemocnice v Praze Motole, druhého zraněného odvezla sanitka do Hořovic. Auta bourala na 11. kilometru ve směru na Prahu. Policie dopravu odklání na 14. kilometru na exitu Beroun-východ, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.

Nehoda byla hlášena kolem 11:45. "Jednalo se o náraz osobního auta do pomalu jedoucího nákladního auta, které popojíždělo v koloně," řekla ČTK policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Podle mluvčí krajské záchranné služby Moniky Novákové utrpěl jeden člověk poranění hlavy, vrtulník ho přepravil do motolské nemocnice. Druhý zraněný měl zhmožděnou krční páteř.

Na dálnici se před místem nehody vytvořila kolona. Po 13:30 byl úsek stále neprůjezdný, otevřen by mohl být podle Suchánkové nejdříve ve 14:00. Okolnosti nehody policisté vyšetřují pomocí dronu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď