D10 u Brandýsa byla uzavřena kvůli bourání poloviny mostu

foto Práce na dálnici, omezení provozu - ilustrační foto.

Brandýs nad Labem (u Prahy) - Na dálnici D10 mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví začala uzavírka kvůli bourání poloviny mostu. Neprůjezdný je v obou směrech úsek mezi 10. a 14. kilometrem, objízdné trasy vedou přes okolní exity na Brandýs a Starou Boleslav. Auta se mají na dálnici vrátit v neděli kolem 09:00.

Odpoledne byla doprava svedena do jednoho pruhu a stavebníci na místě chystali techniku. Od 19:00 je D10 v obou směrech neprůjezdná. "Dálnice je uzavřena, zahájili jsme bourací práce," řekla ČTK mluvčí stavební firmy Eurovia CS Iveta Štočková.

Odklon dopravy na objízdné trasy podle ní trval asi deset minut, v úseku se vytvořila menší kolona. Policejní mluvčí Jana Dětská půl hodiny po uzavření dálnice ČTK řekla, že žádné dopravní problémy nejsou hlášeny. "Je to bez komplikací," dodala.

Dělníci v noci zbourají polovinu starého mostu přes dálnici u Brandýsa nad Labem směrem na Mladou Boleslav. O dalším víkendu pak bude zdemolována druhá půlka. Místo zbouraného mostu stavbaři postaví nový.

Stavba slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici pro sjezd do Brandýsa nad Labem či na opačnou stranu směrem k Zápům. Podle Středočeského kraje, který je investorem, bude nový most stát 54,1 milionu korun. Náklady z větší části pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 15:00 16°C

Celá předpověď