D1 za Brnem je po nehodě kamionu průjezdná, další omezení bude večer

foto V noci na 20. dubna 2021 havaroval kamion na dálnici D1 u Ostrovačic na Brněnsku.

Brno - Odstraňování následků nehody kamionu na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku ještě nekončí. Dálnice byla od pondělní večerní nehody více než 14 hodin uzavřená a na další tři hodiny se řidičům zavře ještě dnes večer. Je třeba dokončit opravy betonových svodidel. Na policejním webu to uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku a zcela zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl už dřív mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. Policie dnes ráno na twitteru uvedla, že v noci se podařilo havarovaný kamion vyprostit. Bylo ale třeba vozovku ještě uklidit, bylo také nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla. Provoz na Prahu byl následně obnovený zhruba v 9:30, na Brno asi o hodinu později.

"Dnes večer musí řidiči počítat v daném úseku v době od 21:00 do 24:00 s dalším omezením. Komunikace bude pro dokončení opravy betonových středových svodidel v obou směrech uzavřená. Objízdná trasa bude opět mezi Ostrovačicemi a Devíti kříži vedena po komunikaci č. 602," uvedl Malášek.

Na dálnici i na objízdných trasách se tvořily kolony. Kolona kamionů směrem na Prahu kolem 8:30 dosahovala zhruba 12 kilometrů, směrem na Brno byla zhruba sedmikilometrová.

V pondělí večer havarovala dvě auta také v 19. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Místo nehody bylo průjezdné se zvýšenou opatrnosti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je čtvrtek 13. května 2021

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď