Hromadná nehoda na D1: jeden mrtvý, 10 zraněných, shořela 4 auta

foto Záchranáři zasahují 13. října 2019 u hromadné nehody na dálnici D1 na Benešovsku, při shořela čtyři auta. Jeden člověk uhořel, deset lidí bylo ošetřeno, dva ze zraněných mají středně těžká poranění. Z havarovaného kamionu vytékal palmový olej. Nehoda se stala ve směru na Brno, příčinu vyšetřují policisté.

Psáře (Benešovsko) - Po hromadné nehodě na dálnici D1 na Benešovsku dnes večer shořela čtyři auta, jeden člověk uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři, dva ze zraněných mají středně těžká poranění. Z havarovaného kamionu vytékal palmový olej. Nehoda se stala ve směru na Brno, příčinu vyšetřují policisté. Dálnice je v místě nehody uzavřená v obou směrech, směr na Brno bude zřejmě neprůjezdný do rána. ČTK to řekli mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda, středočeské záchranky Petra Effenbergerová a mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Fotogalerie

Dalším vážně zraněným je policista, který kvůli této nehodě odkláněl provoz na dálnici na 34. kilometru. Náraz jiného vozu jej odmrštil od policejního auta. "S vážnými mnohočetnými poraněními a po nezbytném zajištění na místě ho vrtulník přepravil do nemocnice v pražských Střešovicích," uvedla Effenbergerová.

Video: Na 34. km D1 narazilo auto do policejního zátarasu, jeden zraněný
14.10.2019, 10:00, autor: ČTK/Twitter Jana Rýdla, zdroj: Twitter Jana Rýdla

Na 49. kilometru havarovalo pět osobních aut a jeden nákladní vůz - cisterna, která se převrátila přes oba jízdní pruhy a začala hořet. Nehoda se stala před 19:30. Podle mluvčí záchranky bylo osm lidí zraněno lehce, dva středně těžce a jedno dítě bylo bez viditelných poranění převezeno do nemocnice na pozorování.

Video: Hromadná nehoda na D1: jeden mrtvý, 10 zraněných, shořela 4 auta
14.10.2019, 10:00, autor: ČTK/Twitter ŘSD, zdroj: ČTK/Twitter ŘSD

Kolem 20:00 měli hasiči oheň pod kontrolou, zcela zlikvidován byl o půl hodiny později, poté hasiči zamezili úniku oleje z cisterny. "Vzhledem k částečnému úniku do kanalizace byl na místo povolán i zástupce odboru životního prostředí z Vlašimi," doplnil mluvčí hasičů.

Dálnice je v obou směrech uzavřena, odklon začíná na 34. kilometru u Ostředku. Minimálně směr na Brno bude zřejmě uzavřen až do rána.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 15. července 2020

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď